دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 302604
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، کودکان و نوجوانان همراه و همگام با والدین خود روز یکشنبه در مراسم اولین سخنرانی عمومی احمدی نژاد پس از انتخاب دوباره اش به ریاست جمهوری ایران در میدان ولی عصر تهران حضور یافتند.
در جای جای جمعیت مردمی، می شد کودکان را دید که با تکان دادن پرچم ایران، بازوان و پیشانی های خود را با این پرچم سه رنگ، مزین کرده اند و هم صدا با بزرگسالان، شعارهایی در حمایت از دولت منتخب دهم سر می دادند.
بعضی از والدین، همزمان کودکی را در آغوش گرفته و دست کودک دیگرانشان را گرفته بودند و به سخنان رییس جمهوری گوش می کردند و برخی کودکان نیز برشانه های پدرانشان نشسته و پرچم تکان می دادند.
این دنیای کودکانه و در عین حال روشن، خالی از تنقلات و خوراکی های گوناگون و اسباب بازی نبود.
کودکان و نوجوانان حاضر در جمعیت، لحظاتی چند با خبرنگار ایرنا از انگیزه های خود برای حضور در این مراسم گفتند که بسیاری از این گفته ها در عین صداقت، تامل برانگیز است.
مهدی 12 ساله، اولین بهانه حضور خود را دوست داشتن احمدی نژاد عنوان کرد و گفت: طرفدار احمدی نژاد هستم و آمده ام تا جمعیت، زیاد شود.
کیانوش 13 ساله هم با بیان کودکانه اش گفت: آمدیم تا سخنان دکتر را بشنویم، ایشان را ببینیم و از صحبت هایشان نصیحت بگیریم.
ریحانه 12 ساله درباره انگیزه خود از حضور در مراسم با جمله ای کوتاه و پرمغز، توضیح داد: برای اینکه نشان بدهم که ایرانیان، متحد هستند.
محمد صادق 10 ساله که به همراه والدین و برادر چهارساله اش محمد حسین در مراسم حاضر شده بود با صحبت هایش، سادگی دنیای کودکانه اش را به تمامی به تصویر کشید.
او گفت: آمده ام برای احمدی نژاد ، شعار بدهم تا رای بیاورد و دوست دارم آقای احمدی نژاد، وزیرکشور بشود و انرژی هسته ای را بالاتر ببرد.
محمد مهدی 10 ساله هم گفت: آمدیم تا صحبت رییس جمهور را بشنویم و حضور خودمان را نشان بدهیم.
پاسخ دادن به سوال من در رابطه با چرایی حضور، برای مهدی 6 ساله کمی مشکل بود اما نهایتا شنیدم که برای شعار دادن و تکان دادن پرچم برای آقای احمدی نژاد به مراسم آمده است.
نگار 7 ساله، انگیزه خود از حضور در سخنرانی را دفاع از احمدی نژاد عنوان کرد اما سارا خواهر 10 ساله اش ضمن ابراز احساسات نسبت به رییس جمهوری منتخب گفت: آمده بودم تا احمدی نژاد را از نزدیک ببینم ولی متاسفانه نشد و می خواهم به او بگویم، دوستش دارم، ازش دفاع می کنم و دوست دارم تمام سال ها حکومت کند.
روح الله 14 ساله هم گفت: به خاطر این آمده ام که به همه آدم ها بگویم با برای اینکه ایران، آباد شود همه کار انجام می دهیم.
وقتی از مبینا 5 ساله در مورد علت آمدنش به مراسم را پرسیدم خیلی ساده و صمیمی پاسخ داد: « با مامان و بابا آمده ام» و دیگر هیچ نگفت، اما خواهر 12 ساله اش، محدثه توضیح داد: آمدم سخنرانی رییس جمهور را گوش کنم، او الان دارد به شایعات پاسخ می دهد و ما می خواهیم با گوش کردن به صحبتهایش، شکمان برطرف شود.
با شنیدن سخنان حسین 14 ساله، بی اختیار به یاد "حسین فهمیده" می افتم و مطمئن می شوم، هنوز حسین فهمیده ها در خاک پاک ایران پرورش می یابند و پرورش خواهند یافت.
حسین گفت: به علت اینکه به آمریکا و اسرائیل ثابت کنم که اگر لازم باشد حتی ما کودکان و نوجوانان هم برای کشورمان می جنگیم و به آقای احمدی نژاد هم علاقه زیادی دارم.
لازم به ذکر است ایرنا، با رعایت امانتداری، عین سخنان کودکان و نوجوانان را بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در متن آورده است.

منبع : خبرگزاری ایرنا

 

 

يکشنبه بیست و چهارم 3 1388

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) بسیاری از مردم تهران خود را از نقاط مختلف شهر به میدان ولی عصر عج رسانده اند تا بار دیگر با رییس جمهوری منتخب خود بیعت کنند و حمایت خود را از آرمان های انقلاب اسلامی اعلام کنند.
گروه های مختلف مردم پرچم های ایران یا پرچم هایی را که اسامی ائمه اطهار (ع) روی آنها نقش بسته است، در دست دارند و از مسیرهای چهارگانه اعلام شده به سوی میدان ولی عصر عج در حرکت هستند.
در حالی که طی هفته های اخیر میدان ولی عصر عج تهران محل استقرار ستاد و هوادران نامزدهای دیگر انتخابات دهم ریاست جمهوری بود، امروز پس از حضور بیش از 40 میلیون مردم در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و برگزیدن دکتر محمود احمدی نژاد به عنوان رییس قوه مجریه در دولت دهم، این میدان بار دیگر شاهد حضور همه جانبه مردم تهران است.
دکتر احمدی نژاد درحالی که لحظاتی پیش در جمع مردم حاضر شد، با شعارهای محبت امیز و ابراز احساسات آنان مواجه شد.
هربار که وی برای مردم دست تکان می دهد آنان بیش از پیش به ابراز احساسات نسبت به رییس جمهوری محبوبشان می پردازند.
در دستان مردم پرچم های سبز و سرخ و زرد رنگ به همراه پرچم سه رنگ ایران در حال اهتزاز است .
همچنین تصاویر گوناگونی از احمدی نژاد و نیز تصاویری از دیدار های مردمی وی در دست بسیاری از مردم وجود دارد.
گروهی از جوانان درحالی که پارچه طولانی به رنگ پرچم ایران در دست گرفته اند کم کم در حال حرکت به سمت جایگاه هستند.
بسیاری از مردم با تلفن های همراه خود در حال ضبط سخنان رییس جمهوری و گرفتن فیلم و عکس هستند.
با اینکه محوطه میانی میدان ولی عصر (عج) شاهد فعالیت های عمرانی است، اما تعداد زیادی برای دیدن رییس جمهوری منتخب خود از تجهیزات ساختمانی ایران میدان بالا رفته اند و پرچم ایران را تکان می دهند.

منبع : خبرگزاری ایرنا


 

يکشنبه بیست و چهارم 3 1388

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ،‌همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا بسیاری از مردم تهران خود را به میدان ولیعصر رساندند تا با رئیس جمهور منتخب خود دیدار کرده و سخنان او را بشنوند .
محمود احمدی نژاد که درپی شرکت 40 میلیونی مردم در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با کسب بیش از 24 میلیون رای به عنوان رئیس دولت دهم ازسوی مردم انتخاب شد درمیان علاقمندان و هواداران خود حاضر شد و به سخنرانی پرداخت .
قبل از حضور احمدی نژاد در اجتماع حامیان خود، هزاران نفر که در میدان ولی عصر و خیابان ها و کوچه های اطراف آن یک صدا شعارهایی در حمایت از رییس جمهوری منتخب و محکوم کردن هجمه ها و تمهت هایی که از طرف برخی از رقبا و مخالفان وی ،‌سر می دادند.
جمعیت حاضر با فریاد " موسوی دروغگو " این اقدام نامزدهای انتخاباتی را محکوم کردند .
جمعیتی از گوشه میدان فریاد می زدند: ابوالفضل علمدار .... احمدی رو نگهدار احمدی نژاد با شنیدن این شعار خطاب به مردم گفت : دست های بریده حضرت عباس نگهبان ملت ایران باشد .
جمعیت نیز با فریاد " احمدی دوستت داریم " از سخنان احمدی نژاد استقبال کردند .
هنگامی که احمدی نژاد درباره مبارزه با فاسد اقتصادی سخن می گفت: حاضران با فریاد " ... حیا کن ... مملکت رو رها کن " ، " ... استعفا استعفا و همچنین " موسوی ،‌ هاشمی ... دیگر اثر ندارد . ابراز احساسات کردند.
در میان مردم تعداد بسیاری با دردست داشتن پرچم های سبز رنگ همچنین لباسها و شالهایی به این رنگ دیده می شدند . برخی جوانان نیز سربند سبز رنگ بسته بودند .
هنگامی که محمود احمدی نژاد درباره مطالبات مردم از وی و لزوم برقراری عدالت سخن می گفت جمعیت حاضر فریاد زدند: احمدی بت شکن ... بت بزرگ را بشکن پس از اینکه رئیس جمهوری وعده داد اسامی فاسدان اقتصادی را اعلام می کند تصدیق های مداوم مردم و فریاد " احمدی احمدی ... حمایتت می کنیم " برای مدتی فضا را دربرگرفت .
احمدی نژاد با انتقاد از اینکه رنگ سبز توسط برخی نامزدها در انتخابات اخیر ریاست جمهوری مورد سوء استفاده قرار گرفته است با بیان اینکه مادر من سید است شال سبز رنگی را به دورگردن انداخت .
در بخشی از سخنان رییس جمهوری که در خصوص مبارزه با اشرافی گری مطرح شد،‌مردم یک صدا شعار می دادند، "حسین حسین،‌شعار ماست ،شیر شیره ،‌هر شب دزد می گیره، مرگ بر شاه ،‌مرگ بر شاه، هاشمی موسوی پیوندتان مبارک، مرگ بر ضد ولایت فقیه ،‌خامنه ای زنده باد.
وی در پایان سخنان خود به دلیل بسته شدن مسیرهای منتهی به میدان ولیعصر،‌ از اهالی منطقه و کسبه عذرخواهی کرد به همین سبب فریاد " احمدی دوستت داریم " به هوا بلند شد .
دردست مردم تصاویر مختلفی از محمود احمدی نژاد همچنین پلاکاردهایی با مضمون " تنها برای مردم ، پیروزی مبارک" بود.
پرچمهایی با مضمون ا...اکبر و اسامی ائمه اطهار علیه السلام و همچنین پرچم زرد رنگ حزب ا... لبنان توسط مردم حمل می شد .
همچنین مردم یک صدا شعار می دادند،‌آزدی اندیشه با حرج و مرج نمیشه ، ما بت شکنیم ، شیشه شکن نیستیم.

منبع : خبرگزاری ایرنا

 

يکشنبه بیست و چهارم 3 1388

رییس جمهور منتخب درسخنان خود در اجتماع مردم در میدان ولیعصر تهران گفت: امروز دوره امید و حرکت به سمت آینده درخشان است.

آقای احمدی نژاد افزود: امروز بدخواهان ملت ایران مایوسند و ممکن است در گوشه و کنار بخواهند اقداماتی انجام دهند و اجازه ندهند از مسیر درست و قانونی با مفاسد، مشکلات،خودبزرگ بینی ها و خودبرتر بینی ها برخورد بشود خواهش من اینست خویشتنداری، صبر انقلابی، هوشمند و آرامش را مانند گذشته حفظ کنید.

وی گفت: عقده 25ساله و 20 ساله برخی از گلوها باز شده است؛ خواهش می کنم خشم انقلابی خود را مهار کنید و اجازه بدهید اگر بناست تغییراتی بشود از مسیر و مجرای قانونی خودش باشد.

رییس جمهور منتخب افزود: من به شما بگویم در نصب و انتخاب همکاران توصیه هیچ یک از ارکان قدرت و ثروت را نخواهم پذیرفت.

وی گفت: به فضل الهی در برابر همه زیاده خواهی ها خواهم ایستاد، این پیمان میان من و شماست، امروز شرایط عوض شده است، اگر از این پس کسانی بخواهند در برابر اجرای خواست شما و استیفای حقوق ملت و برداشتن موانع بایستند بنده به فضل الهی آنان را به ملت معرفی خواهم کرد.

رییس جمهور منتخب افزود: بدانید در آغاز راه عزت هستیم، عزیزان من امروز روز کار، تلاش، همدلی، استقامت و امید به آینده درخشان ملت ایران است، دشمن از این وضع ملت ما ناراحت است، از نشاط ملت ما ناراحت هستند ما باید این نشاط ،امید و همبستگی را حفظ کنیم.

احمدی نژاد گفت: از همه قشرهای ملت برای همه خوبی ها، بزرگواری ها، ‌هوشمندی ها و بزرگواری هایشان؛ فرهنگیان، ‌دانشگاهیان، دانشجویان، دانش آموزان، کارگران، کسبه، کشاورزان، عشایر، علما، روحانیان، بزرگان علمی و فرهنگی، ادیبان، هنرمندان و اصحاب رسانه و همه اقوام،‌ خانم ها، ‌دختران، مادران و همسران انقلابی و مهربان و انسان ساز این سرزمین که در همه عرصه ها پیشتاز ملت بوده اند تشکر می کنم

وی افزود: ما وقتی به امام عصر قطب عالم و خلیفه الله متوسل می شویم ما را متهم به خرافه گرایی می کنند اما متاسفانه خود آنان متوسل به یک تکه پارچه می شوند.

احمدی نژاد با بیان این که رنگ سبز نماد معنویت و رنگ اهل بیت است گفت: مادر من سیده است و من خاک پای همه سیدهای عالم هستم و به همین دلیل به نشانه احترام، شال سبز را بر گردنم می‌اندازم.

رییس جمهور منتخب ضمن توصیه به حفظ آرامش، هوشمندی و حضور افزود: بالاخره چند روز دیگر همه بدخواهان جهانی مجبور خواهند شد در برابر تصمیم و اراده شما سرتسلیم فرود آورند.

وی با بیان این که خبرنگاری گفت، آقای فلان با فلان آقا ملاقات داشته و گفته پرونده برخورد روی میز است گفت: من پاسخ او را دادم و گفتم امروز اگر کسی جرات دارد در دنیا ایران را تهدید کند،‌من امسال اگر در سازمان ملل متحد حضور یابم خطاب به دولت ها خواهم گفت کدام یک جرات دارید ایران را تهدید کنید دستتان را بلند کنید تا ملت ایران دست شما را قطع کنند.

وی با اشاره به سالروز میلاد زهرای اطهر (س) افزود: امروز روزی است که خدا بالاترین هدیه را به بشر ارزانی داشت هیچ نعمتی برای بشر بالاتر از وجود حضرت زهرا (س) نیست و امروز روزی است که همه ملائکه شادند و خدا هم برای این خلقت به خود "فتبارک الله احسن الخالقین" مـی گوید.

احمدی نژاد گفت: این دولت برآمده از نفس های پاک، دعاها، نذرها، نیازها و درد دل های ملت است.

مراسم جشن ملی ولادت حضرت زهرا (س) و پیروزی احمدی نژاد در دهمین انتخابات ریاست جمهوری که در میدان ولیعصر (عج) که با حضور میلیونی شهروندان تهرانی برگزار شد پس از سخنان رئیس جمهور پایان یافت .

 

يکشنبه بیست و چهارم 3 1388

رییس جمهور گفت: ما می گوییم آقا خبر داری که پسر فلان آقا در این مملکت چه کار می کند؟ اگر خبر داری و سکوت می کنی وای بر ما و اگر خبر نداری باز هم وای بر ما.
احمدی نژاد افزود: همه ملت می دانند که بعضی از اینها در این کشور چه کار دارند انجام می دهند.

رییس جمهور گفت: آنچه که ملت می خواهد مبارزه با بعضی مفاسد است و ما می گوییم مبارزه با مفاسد، برخی می گویند شما سی سال انقلاب، نظام و خدمات را زیر سوال بردید در حالیکه ما بارها گفتیم خدمات این انقلاب ، خدمات مدیران خادم و صادق در طول این سی سال در تاریخ کشور بی نظیر است.

احمدی نژاد افزود: ما می خواهیم از ملت دفاع کنیم و انقلاب متعلق به ملت است و ساختن متعلق به ملت است.

رییس جمهور گفت: ما می گوییم چند تا گروه ، دویست نفر، دو تا حزب اینها حق ندارند خود را صاحب ملت بدانند و هر جا که می خواهند دست اندازی کنند.

احمدی نژاد افزود: مردم مبارزه با مفاسد را از مسئولان می خواهند و پای آن تا آخر ایستاده اند.

رییس جمهور گفت: مفاسد مانند آلودگی است و ریشه بی عدالتی است و یک استخر آب زلال با یک قطعه آلودگی، آلوده می شود و غیر قابل استفاده است.

احمدی نژاد افزود: عده ای می گویند باید دارای حقوق انحصاری باشند و برای خود حریمی داشته باشند و هیچ کس به آن حریم وارد نشود.

رییس جمهور گفت: همانطور که اعلام کرده ام انشاءالله بزودی برای بار دوم لایحه رسیدگی به اموال همه مسئولان در طول سی سال را به مجلس تقدیم خواهیم کرد.

احمدی نژاد افزود: ما معتقدیم اکثر مدیران کشور پاک، خادم، انقلابی و مردمی هستند اما بالاخره باید آن یک تعداد محدود ناخالصی، آلودگی و ناپاکی از بدنه مدیریت پاک شود تا همه ظرفیت های ملت جاری شود و سازندگی با چند برابر سرعت در کشور اتفاق بیفتد.

رییس جمهور گفت: امروز در ابتدای یک راه روشن و درخشان هستیم و باید دست به دست هم بدهیم و از کوچک و بزرگ ایران را بسازیم و عزت ایران را در جهان به اوج خود برسانیم.

احمدی نژاد افزود: پیامی از قول شما به آنهایی که آن طرف نشسته اند و بعضاً سعی کرده اند اثر بگذارند اما شکست خورده اند اعلام کنیم.

رییس جمهور گفت: ملت ایران اهل منطق است و اهل گفتگو برپایه احترام و عدالت است.

احمدی نژاد افزود: اما به شما اعلام می کنم دوره ای که چهار پنج کشور بنشینند و برای دنیا تعیین تکلیف کنند گذشته است ، دوره ای که دو سه کشور خود را آقا بالا سر بدانند گذشته است و دوران زورگویی به پایان رسیده است.

رییس جمهور گفت: دوره منطق ، احترام و عدالت آغاز شده است و اگر دستی با صداقت، باعدالت، بااحترام به سمت ملت ایران دراز شود استقبال می کنیم اما اگر دستی براساس فریب و خیانت دراز شود ملت ایران همان کاری را خواهد کرد که با دست آقای بوش به تاریخ پیوسته کرد.

 

يکشنبه بیست و چهارم 3 1388
X