دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 292780
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
دکتر زاکانی دیروز سه شنبه در همایش حامیان احمدی نژاد در سالن صدرا و سینا دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سخنرانی پرداخت.
دکتر زاکانی دیروز سه شنبه  در همایش حامیان احمدی نژاد در سالن صدرا و سینا دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سخنرانی پرداخت .
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت : آن بخشی که در داخل کشور از امام سیلی خوردند هم در حوزه روش و هم در حوزه اندیشه و همچنین آن بخشی که خارج از کشور از امام سیلی خوردند که در راسشان آمریکاست ، امروز بخشی از مخالفین دولت نهم را تشکیل می دهند.
وی افزود : نمیگویم همه ی آنهایی که مخالف احمدی نژادند از امام سیلی خوردند ، این حرف من نیست ، اما همه ی آنهایی که از امام سیلی خوردند الان مخالف احمدی نژادند.
وی به کاندیداهایی که از گفتمان امام دم می زنند اشاره نموده و تاکید کرد: اگر کسی امروز ادعای گفتمان امام را داشته باشد حتما باید مرز بندی اش را با این افراد مشخص کند و گرنه این که بگوید من گفتمان امام را دارم محل اعتنا نیست.
مسئول جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت : نهضت آزادی کجاست ؟ مخالف چه کسی است؟ در داخل و خارج از کشور برای چه کسی دارند سینه چاک می کنند که این دولت استمرار نیابد.
وی به تنوع طرفداران برخی کاندیداها اشاره کرد و گفت : از کسی که در قتلهای زنجیره ای بود در ستاد این دوستان فعال است تا افراد دیگر.نمی شود که هم آقای حجاریان باشد  و هم جدیدا اعلام کرده اند که سعید عسکر هم در ستاد این ها ست ، هم آقای حجاریان باشد هم ضاربش ، چگونه ممکن است؟
نمیشود که ادعا کنم من به دنبال عدالت و قانون هستم اما آقای جاسبی که یکی از بی قانون ترین آدمها در این مملکت است از حامیان و سینه چاکان این آقایان باشد ، آخر این چگونه با هم جمع می شود ؟ ما دوگانگی را کجا باید برویم ببینیم .
زاکانی فردی به نام نجفی را از مفسدین اقتصادی که در شهرستان گراش استان فارس اقدام به کلاهبرداری از بسیاری از هموطنان کرده را نیز از طرفداران کنونی برخی کاندیداها نام برده و گفت : در همین گراش فارس  ، اقای نجفی روزنامه ها اعلام کردند 130 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است ، این آدم از اطرافیان آقای جاسبی بوده در دهه 60 ، بعد هم استمرار داشته است این همراهی 8 ، 9 میلیارد اختلاس کرده ، بعد هم که دستگیر شد آقای جاسبی پا در میانی کرد و آزادش کرده اند . سه روز پیش از مسئولین شهر به من زنگ زدند که آقا این فرد آزاد است ، زنگ زدم به اطرافیانش گفتند بله ازاد است و اسپانسر همین کسی است که می گوید من ساده تبلیغات می کنم .
عضو کمیسیون به نظر سازی برخی کاندیداها و ایجاد فضای متشنج اشاره کرده و افزود :
آخرین نظر سنجی را که امروز دریافت کردم حاکی از این است :
کل جمعتی که در شهرها د رانتخابات شرکت خواهند کرد :  71/65 درصد است
35/50 درصد ، گفته اند به احمدی نژاد
64/ 41 درصد ، گفته اند به میرحسین
16/5 درصد آقای کروبی
8/2 درصد آقای رضایی
در بررسی ای که در 300 روستا انجام شده است ، 85 درصد گفته اند شرکت می کنیم.
احمدی نزاد 64 درصد و 17 درصد میرحسین.
کاملا این معنا دار است ، حالا کسی بخواهد نظر سازی کند ، برود نظر سازی کند ، چرا رعب و وحشت ما را بگیرد ؟ باید تلاش کنیم که با رای بالایی در دور اول انشالله کار خاتمه یابد .
زاکانی به آمار بانک جهانی اشاره کرده و گفت این آمارها ربطی با بانکهای داخلی هم ندارد و از یک منبع خارجی است ، نرخ رشد اقتصادی در سال 2007 ، یعنی دولت نهم میانگین 8/7 درصد ، عملکرد دولتهای قبل 1/ 5 درصد و نسبت دولت نهم به دولتهای قبل 7/2 درصد دولت نهم رشد اقتصادی بیشتری داشته است .
متوسط ذخائر ارزی ایران در دولت نهم سه برابر دولت قبل بوده است :  77/68 میلیارد دلار ذخائر ارزی در امروز است ، در دولت قبل  7/21 میلیارد دلار .
متوسط تراز حسابهای جاری ایران 3/22 میلیارد دلار ، دوره آقای خاتمی 9/4 میلیارد دلار که در این دولت 4ونیم برابر شده است.
نرخ تورم متوسط اش در این چند ساله 5/16 درصد بوده است ، دوره موسوی 19درصد ، دوره هاشمی متوسط تورم 25 درصد و دوره آقای خاتمی متوسطش 16 درصد بوده است .
بدهی خارجی ایران در سال 2008 ، 7 درصد بوده است ، انتهای دولت خاتمی 3/14 درصد بوده است.
متوسط رشد نقدینگی در کشور ، سال 2008 ، 7/16 درصد ، دوره آقای خاتمی متوسط کل دوره 1/30 درصد.
تولید ناخالص ایران ، 271 میلیارد دلار در سال 2007 ، انتهای دولت آقای خاتمی 7/162 میلیارد دلار ، صد میلیارد دلار افزایش یافته است .
صادرات و واردات ، در صادرات ، دولت نهم 83 میلیارد دلار ، آقای خاتمی 5/42 میلیارد دلار ، در واردات ما 45 میلیارد دلار واردات داشته ایم ، آقای خاتمی 2/37 میلیارد دلار ، در صادرات ما 97 درصد نسبت به دولت قبل افزایش پیدا کرده و در واردات 37 درصد افزایش یافته است ، پس این نسبت کاملا معنا دار است .
سهم صادرات صنعتی از کل صادرات در دولت نهم ده درصد ، دوره آقای خاتمی 8 درصد است .
در جذب سرمایه گذاری خارجی ، ما مگر تهدید نیستیم برای دنیا ؟ سال 2007 ، 901 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است ، دولت آقای خاتمی که دولتی است که در مقابل خارجی ها کوتاه ، 120  میلیون دلار ، در دولت نهم سرمایه گذاری خارجی هشت برابر شده است .
وی افزود : با عدد و رقم بازی برای رای آوری کار درستی نیست ، ما هم حق نداریم چیزی که نادرست باشد بگوییم برای این که رای بیاوریم ، این در ادبیات و  گفتار امام هیچ جایی را برای خودش اختصاص نمی دهد. همین که مقام معظم رهبری فرمودند که:« این آمارها آمارهای درستی نیست ، من بیش از همه اشراف دارم به اوضاع مملکت و این ها اشتباه است».

برای دانلود فایل صوتی سخنرانی دکتر زاکانی در شیراز اینجا راست کلیک نموده و گزینه save target as را انتخاب نمایید
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به فضای خاص میتینگ های تبلیغاتی حامیان میرحسین موسوی، نوشت: بی شک رقص و آواز مختلط پسران و دخترانی که آرایش های خاصی دارند، از ویژگی های منحصر به فرد میتینگ های تبلیغاتی نامزد اصلاح طلبان است.
به گزارش راسخون، نیویورک تایمز در گزارشی از انتخابات ایران نوشت: حامیان میرحسین موسوی را افرادی تشکیل می دهند که معتقدند آزادی لازم به آنها داده نشده است.
این روزنامه آمریکایی به حضور یافتن میرحسین موسوی در دانشگاه تبریز اشاره کرد و نوشت: هواداران موسوی با لباس ها و دستبندهای سبز وارد محل سخنرانی نامزد مورد علاقه خود شدند و به رقصیدن و خواندن آواز پرداختند.
نیویورک تایمز به مختلط شدن پسران و دختران در هنگام رقص اشاره کرد و آورد: بسیاری از پسران طرفدار موسوی به منظور فیلم برداری از دخترها با تلفن همراه بین دخترها رفته بودند.
این روزنامه چاپ نیویورک، موسوی را فردی میانه رو و مناسب برای هدایت جمهوری اسلامی به سمت آزادی عنوان کرد.
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
شبکه خبری "گایسن " فرانسه اعلام کرد: پیروزی احمدی نژاد به اندازه پیروزی حزب الله لبنان برای آمریکا و اسرائیل دردناک است.
به گزارش راسخون، شبکه خبری "گایسن" ضمن اشاره به این که در روزهای آینده منطقه خاورمیانه شاهد دو رویداد مهم و سرنوشت ساز خواهد بود، نوشت: انتخابات پارلمان لبنان در تاریخ 7 ژوئن و انتخابات ریاست جمهوری ایران که در تاریخ 12 ژوئن برگزار می‌شوند، دو رویداد مهم و سرنوشت ساز منطقه خاورمیانه هستند.
این شبکه خبری اعلام کرد: مردم ایران و لبنان با حضور خود در پای صندوق‌های رای، سرنوشت و اداره کشورشان را طی چند سال آینده رقم می‌زنند.
گایسن می‌افزاید؛ پیروزی "محمود احمدی نژاد " در انتخابات ایران به اندازه پیروزی حزب الله در لبنان برای مقامات آمریکا و اسرائیل دردناک است.
این شبکه خبری فرانسوی ضمن اشاره به سخنان کوبنده دبیر کل حزب‌الله و دکتر احمدی نژاد آورده است: با توجه به سخنان "سید حسن نصرالله " و "محمود احمدی نژاد " در قبال سیاست‌های آمریکا و اسرائیل، می‌توان گفت که این دو نفر شباهت‌های اخلاقی و سیاسی خاصی با یکدیگر دارند و همین خصوصیات موجب پیروزی آنان در انتخابات کشورشان می‌شود.
این گزارش همچنین به سخنرانی دکتر "محمود احمدی نژاد " در اجلاس دوربان 2 اشاره کرده و می‌افزاید: رییس جمهور ایران نیز همچون دبیر کل حزب الله اسرائیل را نژاد پرست خوانده است. در ادامه این گزارش می خوانیم: مقامات اسرائیل احمدی نژاد را مردی قاطع دانسته و مطمئن هستند که در صورت پیروزی در انتخابات از سیاست‌های ضد غربی و ضد اسرائیلی خود عقب نشینی نخواهد کرد
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
آقای دکتر احمدی نژاد، ما از شما گله مندیم. روز 14 بهمن ماه سال 1387 را هیچگاه فراموش نمی کنم. مگر می شود فراموش کرد؟ تالار همایش های بین المللی صدا وسیما، میزبان هفتصد نفر از مدیران وزارتخانه ها و دستگاههای دولتی کشور بود. رییس جمهور هم حضور پیدا کرد. دکتر احمدی نژاد بر روی صندلی ردیف اول تالار نشست و چشم بر پرده نمایش دوخت. بر پرده نمایش، تصاویر آرم شبکه های سیمای سی استان به صورت هم زمان نمایان شد و سپس با تمامی استانهای سراسر کشور ارتباط مستقیم تصویری برقرار گردید. در هر قاب تصویر، استاندار و تنی چند از مسئولان استانی به چشم می خوردند. رییس جمهور با اولین استاندار شروع به گفتگو کرد. نوبت به یکایک استانداران رسید. صدای صلوات های پیاپی فضای مجلس را پر کرده بود. تمام برنامه یکساعت و نیم طول کشید. برنامه طرح ملی 900 بود. در سراسر کشور 900 پروژه بزرگ و ملی در حوزه های عمرانی، صنعتی، کشاورزی، آموزشی، فرهنگی و ... به صورت هم زمان افتتاح گردید. رییس جمهور خداحافظی کرد و رفت.
شبکه های سیما در بخش خبری خود برگزاری این برنامه را فقط در حد چند خط گزارش دادند. این در حالی است که در طرح ملی 900، پروژه هایی وجود داشت که جای داشت، هفته ها در باب تاثیرگذاری، کارآمدی، اشتغال زایی، سود آوری و اهمیت خودکفایی آنها بحث شود. 900 پروژه در حد و قواره ملی به صورت هم زمان افتتاح گردید. فردای آنروز بنا بر حس کنجکاوی و شعف آمیخته با دلسوزی، از همکاران، کسبه محل، همسایگان و اقوام درباره طرح ملی 900 سوال کردم. تقریبا همه بی اطلاع بودند. چرا؟ چون آگاهی دهی ضعیف بود. اصلاٌ اطلاع رسانی وجود نداشت. هیچ برنامه ای ساخته نشد. هیچ مصاحبه ای انجام نگرفت و هیچ مقاله ای بر روی کاغذ مطبوعات جان نگرفت و با مردم سخن نگفت. و این در حالی بود که بحران اقتصادی در غرب، ساعت به ساعت کارخانه هایش را تعطیل و تعدیل می کرد. و حال که رییس جمهور تعداد پروژه های انجام پذیرفته در دولت نهم را اعلام می دارد، دوستان، چرتکه سیاست را به منفعت شخص در دست می گیرند و در کسر زمان مبهوت می مانند و در جواب حیرت خویش برمی آشوبند و بانگ بر می آورند که انجام این همه پروژه در این مدت زمان غیر ممکن است. نه عزیزان، تلاش و خدمت و صرف وقت و استفاده بهینه از امکانات غیر ممکن نیست. صداقت و رو راستی و از جنس مردم بودن غیر ممکن نیست. بیست ساعت کار بدون وقفه در شبانه روز غیر ممکن نیست. عدم استفاده ناصحیح از بیت المال غیر ممکن نیست. در یک کلام درست کار کردن غیر ممکن نیست. پس (( بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم)). آنچه که باید غیر ممکن شود، لفاظی و بازی با کلمات و عوامفریبی است. آنچه که باید غیر ممکن شود، وعده گرایی و در خلوت بر سر تصاحب ثروت ملت چانه زنی است. آنچه که باید غیر ممکن شود، بازی مزورانه و بی نتیجه با احساسات پاک جوانان است. اگر بخواهیم انتقادی را در حق دولت نهم روا بداریم، آن انتقاد، جز عدم تبلیغات کارهای انجام پذیرفته نیست. آنچه که مقام معظم رهبری نیز بر آن اصرار دارند. (( بگویید آنچه را که انجام داده اید)). اگر دکتر محمود احمدی نژاد یا از سر وظیفه و یا از سر تواضع و یا از سر درگیری و مشغله های فراوان و مفید کاری، صدا و سیما را تریبون شخصی خویش قرار نمی دهند، روا نیست که دوستان در گیر و دار تعجب و حیرت در مقام پایمال کردن حقیقت برآیند. ندانستن و بی اطلاعی دلیل بر نبودن نیست. هر چند آنانکه باید بدانند، می دانند. همانانی که در روستاها و شهرهای کوچک این کشور، از نعمات و خدمات دولت نهم چنان بهره مند گشته اند، که بانگ هیچ تخریبی حتی گوششان را هم نمی آزارد. همانانی که زمانی که دولت نهم بر آن شد که دستگیرشان باشد، بانگ اشوبگران صنعت و اقتصاد بر آن شد که چرا؟ بگذارید که ناباوران در حیرت معجزه کار و صداقت بمانند. ضعف دولت نهم عدم تبلیغ کار انجام داده خویش است.
آقای دکتر محمود احمدی نژاد شما نگفته اید آنچه را که انجام داده اید و به همین دلیل به خود حق می دهیم که از شما گله مند باشیم.
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با انتقاد شدید از طفره رفتن میرحسین موسوی از شرکت در مناظره گفت: میرحسین حرفی برای گفتن در مناظره با احمدی نژاد ندارد.
به گزارش راسخون ، سیدعلی محمد بزرگواری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی «شبکه خبر دانشجو»، با تاکید بر اینکه با برپایی مناظره بین میرحسین موسوی و دکتر احمدی نژاد بسیاری از مسائل روشن می شود، افزود: مناظره‌ زمان مناسبی برای اثبات ادعاها است لذا اجتناب از شرکت در مناظره اعلام شکست است.
وی با تایکد بر اینکه عده‌ای با لطایف‌الحیل و به بهانه‌های مختلف قصد دارند از شرکت در مناظره خودداری کنند، افزود: این عده می دانند که حرفی برای گفتن ندارند و حضورشان در مناظره به ضرر آنان تمام می شود.
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ادامه داد: از آنجا که افکار عمومی این اقدام آقایان را نخواهد پذیرفت آنان سرانجام پای میز مناظره می روند.
بزرگواری با پیش بینی این خبر که به خاطر مصادف شدن مناظره با شب رحلت امام راحل، به احتمال زیاد این مناظره ضبط شده  و در فرصت مناسب پخش خواهد شد.
وی با تاکید بر این مطلب که صد درصد پیروز مناظره شخص احمدی نژاد است تصریح کرد: احمدی نژاد به خاطر برخورد صادقانه همواره پیروز مناظره ها بوده و خواهند بود.
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با بیان این مطلب که عده‌ای با سیاه‌نمایی قصد دارند مردم را فریب دهند گفت: دولت نهم نشان داد که بی ریا با مسائل و مردم برخورد می کند و در حد توان در به اثبات رساندن شعارهایش کوشیده است.
نماینده کهگیلویه و بویراحمد داد: میرحسین موسوی مطلب چندانی برای ارائه در این مناظره نخواهد داشت چرا که سال ها از عرصه فعالیت سیاسی دور بوده است.
بزرگواری با اشاره به اینکه هوچی گری های صورت گرفته از سوی حامیان میرحسین موسوی بیشتر از سوی مشارکت و کارگزاران بوده است، گفت: با یاری خداوند احمدی نژاد در مناظره پاسخ منتقدان بی انصاف را می دهد.
وی عملکردهای دولت نهم را قابل دفاع دانست و با بیان این مطلب که شعارهای دولت نهم منطبق با خواسته های مردم بوده است، بیان داشت: دولت نهم توانست در طی مدت کوتاهی به بسیاری از شعارها و وعده‌هایی که به مردم داده بود عمل کند.
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در دفاع از عملکرد دولت نهم به توزیع سهام عدالت در میان مردم به ویژه دهک های پایین جامعه اشاره و عنوان کرد: مناظره خواست برحق جامعه است و به هیچ عنوان هیچ کس حق ندارد مردم را از این مساله محروم کند.
 نماینده کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مناظره می تواند مردم را در انتخاب فرد اصلح یاری دهد.
 بزرگواری همچنین پیش بینی کرد: پس از مناظره میان احمدی نژاد  و میرحسین موسوی سونامی به نفع احمدی نژاد شکل گیرد.
وی در پایان گفت: بر اساس نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته 65 درصد از افراد این حوزه انتخابیه حامی احمدی نژاد هستند
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
X