دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 292763
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
با اقدامات غیرقانونی برخورد می‌کنیم
هشدار فرمانده ناجا به موسوی
جام جم آنلاین: سردار سرتیپ "اسماعیل احمدی مقدم " فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درنامه ای به میرحسین موسوی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تهدید کرد در صورت تداوم رویه کنونی، ناجا بر اساس وظایف ذاتی خود، برای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، با قاطعیت با اقدامات غیر قانونی برخورد خواهد کرد.

متن کامل این نامه که ایرنا امروز شنبه آن را منتشر کرد، چنین است:

 جناب آقای میرحسین موسوی

سلام علیکم

ایجاد امنیت کم‌ترین وظیفه نیروهای انتظامی است که تاکنون بنا به ملاحظاتی، با همه بی قانونی‌هایی که تحت لوای هواداری از شما صورت گرفته، ناگزیر از کنار وظائف ذاتی خود با غمض عین عبور کرده‌ایم و تازه مورد اتهام هم قرار می‌گیریم‌!

آنان‌که انتظار این همه خویشتن داری را از پلیس نداشتند تا این‌جا خواب‌های خود را بی‌تعبیر دیده‌اند. مجروح شدن حدود 400 نفر از نیروهای خدوم ناجا، گر چه دل را به درد می‌آورد ولی‌ از آن دردآورتر تهمت حمله و تهاجم به صفوف مردم است.

از این رو لازم می‌دانم نکاتی را خدمت جنابعالی عرض نمایم:

1- نیروی انتظامی به واسطه برآوردهایی که به صورت مستمر از فضای عمومی جامعه دارد سعی نموده است که همواره مقتضیات زمان و مکان را با درایت و هوشمندی در تأمین حفظ نظم و امنیت، مدنظر داشته و بر این اساس با کم‌ترین هزینه بیش‌ترین بهره‌وری را کسب نماید و در این فضا، تعامل منطقی با جامعه بعنوان یک راهبرد اساسی فراروی ناجا قرار دارد.

2- بر مبنای برآوردهای اجتماعی از فضای ایام انتخابات، نیروی انتظامی سعی کرد با درک شرایط و احساسات قطبی شده ایام تبلیغات انتخاباتی، فضای مساعد را برای طرح دیدگاه‌های هواداران و شادابی بخشیدن به فضای جامعه فراهم سازد و با تمام توان با کنترل احساسات طرفین از بروز هرگونه درگیری جلوگیری کند.

3- گرچه در ایام تبلیغات انتخاباتی بسیاری از رفتارها چون ایجاد ترافیک سنگین، اختلال در روند عادی زندگی مردم و راهپیمایی های خیابانی که عمدتا مغایر با قانون بود و نیروی انتظامی وظیفه قانونی ممانعت را داشت، با خویشتن داری و بردباری تحمل کرد که این امر مورد تقدیر ستادهای انتخاباتی کاندیدای محترم قرار گرفت.

4- در روز انتخابات، ناجا با تمام توان، فضای امن را در اقصی نقاط کشور فراهم ساخت و در سایه رعایت ضوابط قانونی بستر امن حماسه 22 خرداد فراهم گردید.

5- پس از اعلام نتایج انتخابات، هواداران جنابعالی در یک اقدام غیرقانونی با هجوم به خیابانها و برهم زدن نظم و امنیت عمومی فضای جامعه را به هم ریختند و در سایه این بی نظمی و بی قانونی عده ای سودجو و اراذل و اوباش به تخریب اموال عمومی، مزاحمت برای مردم، آتش زدن خودروها و موتورسیکلت های مردم، شکستن شیشه بانک ها، مغازه های هموطنان پرداختند و در این میان خود شما و هوادارانتان دیدید که ناجا منطبق با وظیفه ذاتی و قانونی، با اراذل و اوباش و اغتشاشگران با اقتدار برخورد کرد و با هوادارانتان مدارا و مماشات کرد. این مدارا تاکنون راهبرد پلیس بوده است و خود خوب می دانید که از این حیث ناجا مورد شماتت و عتاب برخی سایت‌ها نیز قرار گرفته است.

6- اگر چه جنابعالی در پیامی حساب خود و هوادارانتان را از اغتشاشگران جدا نمودید و ناجا هم همواره اعلام کرده است که حساب اغتشاشگران و اراذل و اوباش از هواداران جداست و نحوه برخوردهای پلیس این را به اثبات رسانده است ولی واقعیت این است که حداقل اغتشاشگران و اراذل و اوباش در سایه فضای غیرقانونی ایجاد شده توسط شما، به اقدامات تخریب گرانه می پردازند و در طول سه شب 23، 24، 25 خردادماه در تمام موارد، اغتشاشگران به تخریب و ناامن سازی فضای عمومی پرداختند.

7- جنابعالی خوب می دانید که ناجا حتی در برخورد با اراذل و اوباش و اغتشاشگران نیز از اختیارات قانونی مقتدرانه استفاده نکرد و با اتخاذ رویکرد تحمل و بردباری و بدون شلیک حتی یک تیر به کنترل اوضاع پرداخت و شاهد این مدعا مجروحیت و بستری شدن حدود چهارصد نفر از ماموران جان برکف ناجا می باشد.

8- بپذیرید که تجمعات و راهپیمایی های غیرقانونی، مشکلات جدی را برای مردم فراهم ساخته و ایجاد ترافیک های سنگین و سرگردانی مردم، مزاحمت برای کسبه و مغازه داران، راهبندان های طولانی، شائبه دست آویز و ملعبه بودن قانون را توسط هوادارانتان ایجاد می کند و این امر برخلاف شان و روحیه قانون گرایانه مورد ادعای شماست که همواره در تبلیغات انتخاباتی بر آن تاکید می کردید.

در پایان اعلام می نمایم که در صورت تداوم رویه کنونی ناجا در راستای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، بصورت قاطع با اقدامات غیرقانونی براساس وظایف ذاتی خود برخورد خواهد کرد و جای هیچ گله ای وجود نخواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
سرتیپ پاسدار دکتر اسماعیل احمدی مقدم

 

دسته ها :
شنبه سیم 3 1388
کدخدایی:
فقط رضایی در شورای‌‌نگهبان حاضرشد
جام جم آنلاین: " عباسعلی کدخدایی" سخنگوی شورای نگهبان گفت که در نشست فوق العاده امروز شنبه این شورا برای رسیدگی به اعتراضات نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، فقط "محسن رضایی" حضور یافت.
به گزارش جام جم آنلاین، کدخدایی پس از برگزاری این نشست در گفت وگو با بخش خبری ساعت 14 شبکه اول سیما اظهارداشت: بر اساس اعلام قبلی شورای نگهبان، قرار بود امروز هر سه نامزد معترض با حضور در نشست این شورا دلایل و مستندات خود و موارد اعتراض خویش را در باره انتخابات به اطلاع اعضای شورای نگهبان برسانند. وی افزود: با این حال، از میان سه نامزد تنها آقای محسن رضایی در جلسه شرکت کرد و دیدگاههای خود را در باره انتخابات و شبهات و اشکالات آن به اطلاع اعضای شورا رساند. به گفته کدخدایی، رضایی در این نشست، تنها راه رسیدگی به تخلفات را مرجع قانونی آن یعنی شورای نگهبان دانست. سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: این شورا هم پس از استماع اظهارات آقای رضایی، از رفتار انتخاباتی و اخلاقی وی قدردانی کرد و اطمینان داد همه تلاش خود را برای رسیدگی به انتقادات و رفع شبهات نامزدها به کار خواهد گرفت. پیشنهاد شورای نگهبان بر اساس اظهارات کدخدایی، به دنبال درخواست محسن رضایی، مقرر شد برخی صندوقهای موردنظر وی بازشماری شود. همچنین به وزارت کشور تاکید شد اطلاعات و آمار انتخاباتی موردنیاز محسن رضایی را به وی تحویل دهد. 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: اعضای شورا در این نشست، برای جلب اعتماد کاندیداهای معترض پیشنهادی را مطرح کردند که بر اساس آن، شورای نگهبان آماده است بازشماری 10 درصد صندوقهای رای را در سراسر کشور به صورت تصادفی با حضور نمایندگان نامزدها آغاز کند.

 
دسته ها :
شنبه سیم 3 1388
به دلیل عدم صدور مجوز از سوی وزارت کشور
‌مجمع ‌روحانیون راهپیمایی امروز خود را لغو کرد
جام جم آنلاین: مجمع روحانیون مبارز با صدور بیانیه ای اعلام کرد برنامه‌ای برای راهپیمایی عصر امروز شنبه ندارد. این بیانیه در پی درخواست دو روز پیش این تشکل از فرمانداری تهران برای صدور مجوز راهپیمایی از میدان انقلاب به میدان آزادی و عدم صدور این مجوز صادر شده است.

متن کامل این بیانیه که "مجید انصاری" دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز آن را در اختیار جام جم آنلاین گذاشت، چنین است: 

"ملت شریف ایران

مجمع روحانیون مبارز در اجابت پیشنهاد گسترده مردم درخواست مجوز راهپیمایی برای روز شنبه 30/3/88 کرده بود که با کمال تاسف مراجع ذیربط از صدور مجوز خودداری نمودند. بنابراین مجمع برنامه‌ای جهت راهپیمایی امروز نخواهد داشت و  اعلام می‌دارد مسوولیت حفظ امنیت و سلامت و جان مردم عزیزی که صاحب حق اعتراض با رفتار مدنی خویش هستند، با دولت و مسوولان امنیت کشور است.

مجمع روحانیون مبارز از همه طرق ممکن برای تامین خواست‌های منطقی و مشروع شما اقدام خواهد کرد و همواره خود را در کنار مردم می‌داند."

                                                  اطلاعیه وزارت کشور

روابط عمومی وزارت کشور نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ هیچگونه مجوزی برای تجمع و راهپیمایی امروز شنبه در هیچ نقطه کشور صادر نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ متن اطلاعیه چنین است:

ملت شریف ایران

بدینوسیله باطلاع می رساند که شایعاتی مبنی بر اخذ مجوز راهپیمایی برای روز شنبه 30 خرداد از جریانات مختلف سیاسی در حال انتشار است که ضمن تکذیب آن باطلاع عموم مردم عزیز و هوشیار ایران می رساند، هیچگونه مجوزی برای هیچگونه تجمع و راهپیمایی در هیچ نقطه کشور صادر نشده است.

بدیهی است که با متخلفین مطابق قانون برخورد خواهد شد.

دسته ها :
شنبه سیم 3 1388
رییس جمهور در دیدار جمعی از دانشجویان:
انتخابات ریاست جمهوری پیروزی هفتاد میلیون ایرانی بود

رییس جمهور با تأکید بر اینکه دشمنان دست و پا می‌زنند تا از ارزش پیروزی ملت ایران بکاهند گفت: مسائلی که اتفاق می‌افتد به لطف خدا عظمت پیروزی را دو برابر می‌کند زیرا هر چقدر غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران موضع بگیرند اراده ملت ایران برای ایستادگی در مقابل زورگویان چند برابر می شود.

به گزارش برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد پنج شنبه شب در دیدار جمعی از دانشجویان مبانی فعالیت‌های دولت را همچون گذشته، نوکری و دست بوسی مردم و عدالت و پیشرفت برشمرد و اظهار داشت: سیاست این دولت حرکت در مسیر آرمان های امام و انقلاب اسلامی تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری خواهد بود.

رییس جمهور با بیان اینکه حضور ملت در انتخابات ریاست جمهور ،پیروزی هفتاد میلیون ایرانی بود،تصریح کرد: شرکت چهل میلیون نفر در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری که یک حماسه عظیم و به یادماندنی را رقم زدند نوید آینده روشن برای ایران اسلامی است.

 احمدی‌نژاد جهش به سکوی بالاتر و حرکت با انرژی بیشتر را منطق انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: تجدید بیعت با انقلاب، تجمیع و هم‌افزایی اراده‌های مردم و جوشش و خیزش مجدد و جوانسازی انقلاب از جمله ویژگی‌های انتخابات در نظام جمهوری اسلامی است.

ریس‌جمهور انتخابات اخیر را نقطه عطف در تاریخ انقلاب دانست و تصریح کرد: امروز دشمنان به دلیل حضور حداکثری و چشمگیر مردم در انتخابات ناراحت هستند و به فضل الهی اراده ملت ایران و انقلاب اسلامی در جهان با سرعت بیشتر شکوفا خواهد شد.

رییس جمهور در این دیدار با تأکید بر اینکه دشمنان دست و پا می‌زنند تا از ارزش پیروزی ملت ایران بکاهند گفت: مسائلی که اتفاق می‌افتد به لطف خدا عظمت پیروزی را دو برابر می‌کند زیرا هر چقدر غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران موضع بگیرند اراده ملت ایران برای ایستادگی در مقابل زورگویان چند برابر می شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به تحرکات برخی مخالفان نظام در خارج از کشور گفت: به لطف خدا پتانسیل و انرژی که ملت به شعارها و آرمانهای انقلاب دمیده ، نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه انتخابات دهم ریاست جمهوری اساس دمکراسی لیبرال در جهان را زیر سوال برده است، گفت: سران برخی کشورها معتقدند که تأثیر حضور ملت ایران معادلات نظام دموکراسی لیبرال را به چالش خواهد کشید.

رییس‌جمهور با تأکید بر ضرورت تعامل سازنده با جهان معاصر تصریح کرد: ساختن کشور بدون تعامل با جهان و ساختن درست، بدون تأثیرگذاری بر دیگران محال است، زیرا بدون اصلاح جهان نمی‌توان حیات طیبه برقرار کرد.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به خدمات انجام شده در طول 30 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با تأکید بر اینکه ساختن سریع کشور امری شدنی است، گفت: قوه اجرایی و دولت باید عالمانه و به سرعت تصمیم‌گیری و تلاش کند تا با یاری خداوند و همراهی مردم هر چه سریعتر راه رشد و تعالی پیموده شود و ملت بزرگ ایران پله های ترقی و پیشرفت را به سرعت طی نماید.

وی با بیان اینکه ارتقاء جایگاه زنان در جامعه از جمله اولویت‌های دولت است، تأکید کرد: نقشی که خداوند به زن داده است، بسیار مهم و مؤثر است و دولت باید تلاش کند تا بستر لازم برای ارتقاء جایگاه عمومی زنان به ویژه در زمینه های مدیریتی فراهم شود.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه در دمکراسی غرب مردم و ارزشهای متعالی کنار گذاشته می‌شوند، تصریح کرد: آرمان و خواستگاه انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها متفاوت است، زیرا در جمهوری اسلامی بر آمده از انقلاب، هدف ساختن و تحقق آرمان‌های الهی و دستورات پیامبر اسلام و در نتیجه کمال بشری است.
در پایان این دیدار رییس جمهور به سوالات جمعی از دانشجویان حاضر پاسخ گفت.


انتهای خبر // شبکه خبری برنا//230 - 230 - 72//www.BornaNews.ir
جمعه بیست و نهم 3 1388


به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، میثم عبدالوند یکی از اهالی محله چیذر که چند روز پیش درحال مشاهده آشوبهای خیابانی بوده است، توسط صدها نفر از آشوب گران خیابانی بشدت مورد ضرب وجرح قرارگرفت .

وی امروز ازاتاق مراقبتهای ویژه خارج شد و مابه عیادت او رفتیم که باتوجه به وخامت حال وی توانستیم چند دقیقه ای گزارش تهیه کنیم.
او که 25سال سن دارد درشرح واقعه اظهارداشت: دو شب پیش یعنی شب 26 خرداد حدود ساعت 12 در محله چیذر به همراه چندتن از دوستان درحال صحبت کردن بودیم که سر و صدایی از طرف پارک قیطریه شنیدیم .
وی افزود: به خاطر کنجکاوی با 4نفر از دوستان به پار ک مراجعه کردیم تاجویای اوضاع و احوال شویم وقتی رسیدیم دیدیم حدود 1500نفر تجمع کرده اند و ماشینها را متوقف و ترافیک شدید ایجادکرده اند .
عبدالوند تصریح کرد: به خاطر کنجکاوی به فاصله حدود 150 متر باجمعیت فقط در حال تماشا بودیم که ناگهان متوجه هجوم جمعیت به سمت خودمان شدیم.
وی تاکید کرد : آنها با سنگ، چوب و چاقو به ما حمله ور شدند و خوشبختانه چند نفر ازدوستان موفق به فرار شدند ولی من و یکی ازدوستان بین جمعیت محاصره شدیم.
این همشهری تهرانی افزود: جمعیت به طرز وحشیانه ما را مورد ضرب و شتم قرار دادند به نحوی که با سنگ چندین ضربه به سر ، دهان و صورت من زدند و دندان و بینی ام شکست، چندین ضربه نیز با چاقو به کمر و پهلوی من زدند .
وی تاکید کرد: این قدر لگد به پهلوهای من زدند که دستگاه تنفسی ام به سختی کار می کند و تنفس برایم خیلی سخت است درحال حاضر سینه ام پر از خون است .
عبدالوند اظهارداشت: آنها اسپری اشک آور در دهان من خالی کردند و از دیوار پارک که حدود 3 الی 5/3 متر ارتفاع داشت مرا به پایین پرتاب کردند وبعداز حدود یک ربع که کنار دیوار افتاده بودم چند نفر من را پیدا کردند و به بیمارستان رساندند .
وی افزود: گناه ما دراین صحنه فقط این بود که ما حزب الهی بودیم ودرصورت ما ریش بود وبه این گناه کتک خوردیم ، سوال من این است آیا اینها که این طور عمل می کنند واقعا بدنبال بدست آوردن رای هستند و می خواهند از کاندیدای خاصی حمایت کنند، یقینا این طور نیست اگر هم هست روش کار غلط است و با وحشی گری و ضرب و شتم راه به جایی نمی برند .
وی که به سختی سخن می گفت و شنیدن صدایش به زحمت مقدور بود تصریح کرد: اگر تقلبی درانتخابات باشد که نیست راه اعتراض کردن این نیست، چند شب پیش تمام تماسهای مردمی با شبکه بی بی سی از هواداران یک کاندیدای خاص بودند،که درخیابانها آشوب راه انداخته اند و جالب این است که طوری مظلوم نمایی می کنند و خود را از رسانه جهانی معرفی می کنند که جهانیان فکر می کنند واقعا اینها به حق هستند، جهانیان نمی دانند که اینها تعداد معدودی از 40میلیون نفری هستند که درانتخابات شرکت کرده اند .
عبدالوند بااشاره به اینکه مسوول ریختن خون همشهریان ما درجریان این آشوبها چه کسی است؟ اظهار داشت: مگر کسانی که کشته شده اند با هر فکر ومنش و روشی حق زندگی دراین جامعه رانداشتند و به عنوان یک جوان ایرانی حق راه رفتن درخیابان رانداشته اند .
وی تاکید کرد: چرا باید موتور مردم را بگیرند و آتش بزنند به چه حقی چنین اعمالی را انجام می دهند چرا با چوب و چاقو به چند جوانی که نظاره گر بودند حمله می کنند، این چه منطق وتفکری است؟
وی درحالی که به شدت اظهار ناراحتی می کرد، تصریح کرد: دلم به حال کسانی می سوزد که دراین شبها بدون کوچکترین تقصیری کشته شده اند بدون هیچ دلیل خاصی، فقط به خاطر اینکه جوانی هستند که گرایش به اسلام دارند، کتک خوردند و مجروح شدند وحتی جان خودرا ازدست دادند.
عبدالوند افزود: آشوبگران به دنبال مسئله انتخابات نیستند بلکه هدف اینها براندازی نظام است، خواهان حذف نظام جمهوری اسلامی هستند، کسانی هستند که ضد اسلام عمل می کنند، چطور است که کاخ سفید و سردمداران غربی از فرانسه ، آلمان و انگلیس حامی اینها هستند و از این آشوبگران حمایت می کنند.
وی تاکید کرد مابه جرم طرفداری از اسلام کتک خوردیم و این اغتشاشات هیچ ربطی به انتخابات ندارد و از جای دیگری هدایت می شود، چطور شده تمام رسانه هایی که 30سال است برعلیه نظام صحبت می کردند، حالا قیم تعداد معدودی شورشی شده اند و از برخی کاندیداها می خواهند که حق خود را مطالبه کنند.
عبدالوند خاطر نشان کرد: بالای 90 درصد این آشوبگران جوانان نا آگاه هستند و تعداد کمی افراد به صورت سازماندهی شده بین این جمعیت، مابقی را هدایت می کنند و جالب این است که خود هدایتگران سریع صحنه را خالی می کنند و کمترین صدمه را می بییند .
وی در پایان تاکید کرد: این آشوبهای خیابانی به یقین مقابله انقلاب با ضد انقلاب است و این شورش گران با اساس این انقلاب مشکل دارند و دنبال آزادی بادیدگاه حیوانی آن هستند واین موضوع تقصیر این توده جوانان نیست بلکه برخی از افراد سود جو از احساسات نرم ولطیف اینها سوءاستفاده می کنند تا به اهداف شوم سیاسی خود برسند.
X