دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 390451
تعداد نوشته ها : 362
تعداد نظرات : 42
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

جناب آقای هاشمی رفسنجانی سلام علیکم
نامه ی تامل برانگیز شما را در سایت های مختلف را مطالعه نمودم و بر خود لازم دیدم چنانکه حدود 12 سال پیش پس از ماجرای دوم خرداد مطالبی را به حضرتعالی متذکر شدم ( 1 ) این بار نیز از سر شفقت مطالبی را و این بار نه خصوصی بلکه به طور سر گشاده خدمتتان عرضه دارم .
از متن نامه ی حضرتعالی چنین استنباط می شود که حضرتعالی تمام منافع خود و خاندانتان و دوستانتان را با تمامیت انقلاب اسلامی یکسان دانسته اید در حالی که سیره ی حضرت امام خمینی ( ره )  و متن وصیت نامه آن عزیز سفر کرده هرگز چنین دیدگاهی استخراج نمی شود .
و متاسفانه با اینکه شما خود را از متولیان انقلاب معرفی می کنید هنوز مفهوم انقلاب اسلامی و ماهیت واقعی آن را درک نکرده اید . زندگی پر برکت آن امام عزیز و سیره ی ایشان طی ده سال رهبری پس از به ثمر نشستن انقلاب الگویی تمام عیار برای تداوم راه انقلاب به شمار می آید .
شما خوب می دانید که ماجرای سقیفه ی یاران امام از همان روزهای شعله ور شدن انقلاب اسلامی شکل گرفت از همان جایی که شخصیتی ساده لوح را به عنوان قائم مقام رهبری معرفی کردند و از پرتو مجاهدات شیخ مفلوک برای خود حاشیه های امن به وجود آوردند و تحت عنوان انقلابی گری فجایع و قتل های فراوانی را مرتکب شدند اگر درایت و شجاعت امام بزرگوار نبود قطعاً تا امروز دیگر از انقلاب اسلامی اثری باقی نمانده بود و چند قائم مقامی تحمیلی حسینعلی منتظری در مذاق امام خوش نمی آمد. اما معرفی چهره ی واقعی او نیاز به آن فراز و نشیب ها داشت که بحمدالله با رسوا شدن باند مهدی هاشمی معدوم یکی از ستون های ضمیمه ی فتنه ها سقیفه ی انقلاب کشیده شد .
تجربه ی عزل منتظری به ما ثابت کرد که انقلاب اسلامی با هیچ شخصیتی رو در بایستی ندارد . امام راحل نیز حتی برای خاندان خود هم چنین امتیازی را قائل نشدند که هر کسی هر عملی را به واسطه ی خویشاوندی با امام به انقلاب منتسب نمایند .ماجرای همراهی سید حسین خمینی فرزند شهید حاج آقا مصطفی با جریان خلق عرب و دستور حضرت امام خمینی بر بازداشت او از جمله این موارد است .جناب آقای هاشمی رفسنجانی
تشبیه نمودن افشاگری صادقانه ی فرزند ملت محمود احمدی نژاد در مناظره با میرحسین موسوی با جریانات منافقین در روزهای اول پیروزی انقلاب از دیگر افتراهای شما به این رئیس جمهور مظلوم است . سوء استفاده های مجموعه خاندان و همراهان و دوستان شما از بیت المال و چپاول مخفی و آشکار از منابع ملت بر هیچ  بصیری پوشیده نیست .
عملکرد سودجویانه شما و همراهانتان مردم را از انقلاب مایوس کرده بود احداث ریل اشرافی گری و منفعت طلبی در کنار خط انقلاب و انتقال قطار انقلاب به ریل به تعبیر شما سازندگی انحراف آشکاری از مواضع حضرت امام به شمار می آمد که هر چه قطار انقلاب در خط انحرافی به پیش می رفت فاصله اش با خط اصلی انقلاب بیشتر می شد .
اگر خوش بینانه به عملکرد حضرتعالی در دوران به اصطلاح سازندگی نگاه کنیم در دور دوم ریاست جمهوری شما با تشکیل حزب کارگزاران سازندگی انحراف تعویض خط ریل بیشتر نمود پیدا کرد .


و با اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنان کنایه گونه و گاه صریح این خطر را متذکر به شما و دوستانتان می شدند اما شخصیت و امتیاز منحصر به فردی که برای خود قائل بودید به شما فرصت و اجازه ی تامل در آن سخنان را نمی داد . رهبر معظم انقلاب بارها و بارها مسئولان را از خوی اشرافی گری و جدایی از ملت بر حذر داشتند . اما متاسفانه سودی نبخشید و هر چه به این روند ادامه دادید برای توجیه عملکرد خود بیشتر از راه امام و انقلاب فاصله گرفتید چنان خفقانی را حاکم کردید که کسی جرات نقد عملکردتان را نداشت بنابراین تعبیر مافیایی قدرت برازنده ی این نگرش است .
افشاگری دکتر محمود احمدی نژاد نه تنها هیچ شباهتی به جریانات منافقان و ضد انقلاب اوایل پیروزی انقلاب ندارد بلکه یک ایثارگری و از خودگذشتگی و قبول تهدیدات باند مخوف و مافیایی شما بود که مردم و مستضعفان را به انقلاب اسلامی امیدوار کرد .
تا عینک خود بینی و عجب بر دیدگان دارید هرگز این حقیقت آشکار را درک نخواهید کرد . زوایای عملکرد شما و جریانات حامیان حضرتعالی نیاز به مباحث مفصلی دارد که در این صفحات مختصر نمی گنجد .
شکست قابل تامل شما در انتخابات نهم می توانست زنگ بیدار باشی برای شما باشد که متاسفانه با نگرش کینه توزانه و حسادت بارتان شما را به عناد و رویارویی با دولت عدالت وا داشت .


اخلاق اسلامی ایجاب می کرد که پس از پیروزی رقیبتان دکتر احمدی نژاد به او تبریک می گفتید و برای به ثمر نشستن آرمانهای انقلاب او را یاری می کردید و اگر مسائل شخصی هم با ایشان داشتید بدون هیچ ملاحظه ای با گفتگو آنها را حل می کردید .
چگونه است شخصی که خود را از رهبران نهضت می داند در صف مخالفان انقلاب قرار می گیرد و مواضعش با اوباما رئیس جمهور احمق آمریکا و تمامی مخالفان نظام و حتی بهائیان یک سو و یک جهت می شود .
آقای هاشمی رفسنجانی بدانید آن بت مقدسی که از خود برای انقلاب تراشیده بودید در عرصه ی این انتخابات با مواضع کینه توزانه خود شما شکسته شد .  پس خودتان را ملامت کنید  " لومو ا انفسکم  ". قطعاً دکتر احمدی نژاد تمایلی به افشای شما به اینگونه نداشت چرا که انتخابات گذشته تمام انتقادات خود را به مجموعه ی دوستان جنابعالی با کنایه و بدون ذکر نام مطرح می نمود حتی در طی چهار سال تمام افتراهایتان را پاسخ نگفت .
جسارت و شجاعت احمدی نژاد آن هیمنه و ابهت پوشالی و خوف انگیز باند شما را شکست و به دیگران نیز جرات اعتراض و ابراز نظر داد و مطمئن باشید سازماندهی شما برای کوبیدن و بر کناری احمدی نژاد به ثمر نخواهد نشست . البته از سابقه ی عملکرد مافیایی و تهدیدآمیز دوستان جنابعالی هم غافل نیستم کما اینکه در پیامک های طنزگونه آمده بود . کلنگ پروژه ی اتوبان شهید احمدی نژاد توسط رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به زمین زده شد . در نامه  ی تهدید آمیزتان به رهبر معظم انقلاب به آتشفشان خشم ملت در مقابل افشاگری های احمدی نژاد اشاره کرده بودید و چنین ابراز داشتید که مردم هنوز با شما و دوستانتان موافقند در حالی که هر چند بوی گدازه های آتشفشان خشم مردم  به شامه شما رسیده است اما فوران این آتشفشان به عکس استنباط حضرتعالی علیه جریان مافیایی قدرت است نه حمایت از عملکرد اشرافی گرایانه حضرتعالی و مطمئن باشید این آتشفشان فروکش نخواهد کرد و به سردی نخواهد گرایید . جناب آقای هاشمی رفسنجانی در شرایط موجود دو راه بیشتر برای عبور شما از این جریان وجود ندارد .
1 ـ مقابله همچنان منافقانه و انتساب خود به راه امام راحل و خرج کردن از شخصیت های دینی و انقلابی برای حق جلوه دادن عملکرد خود و خاندان و دوستانتان که از نامه شما همین راه استنباط می شود که قطعاً خشنودی دشمنان و نگران مردم شهید پرور و انقلابی و خطرات دیگر را به همراه خواهد داشت و تو خود حدیث مفصل بخوان از این تجمل
2 ـ بازگشت به گفتمان امام و انقلاب و محاسبه ی عملکرد خود و خاندان و دوستانتان و بازگردانیدن اموال به غارت رفته به بیت المال مسلمین و تبعیت از ولی امر مسلمین نه به عنوان یک همراه و یا همسنگر دیروز بلکه یک سرباز ولایت خاضعانه و مخلصانه و ایثارگرانه .


قطعاً مقام معظم رهبری بر سر پیمانشان با امام راحل ( در آن لحظات روزهای آخر عمر پربرکتشان که ابراز نگرانی از جدایی شما از حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی را داشتند ) هستند و بسیار خرسند خواهند شد که شما با تاملی بر  گذشته خود و همراهانتان به دامان انقلاب و ملت باز گردید و آنگونه عمل کنید که مالک اشتر عمل نمود .
اینجانب برای عاقبت به خیری شما بسیار نگرانم چنان که بسیاری از بزرگان در بیان این نکته مساحمه می کنند و در دل چنین استدعایی را از حضرتعالی دارند .
فاعتبرو ا یا اولی الابصار و العاقبه للمتقین
علیرضا لطفی

نامه دوازده سال پیش به هاشمی توسط یک آزاده
حضور محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی
سلام علیکم :
آنچه بر آنم داشت که قلم دست بگیرم و بی پرده چند کلامی با حضرتعالی شرح درد کنم احساس تکلیف و وظیفه ایست . امام علی (ع) می فرمایند : در گردش و دگرگونی روزگار جوهره ی مردان شناخته می شود . علم الجواهر الرجال فی تقلب الاحوال شما مصداق آن غزلها شدید بافته های خود را رشته کردید .
امروز علیرغم تلاش و سعی در پیشبرد سازندگی کشور ، آگاهانه مرکب سیاهی بر تابلوی زیبای توسعه و سازندگی خود پاشیدید هر چند فرهنگ اسلامی را فدای توسعه کردید که آن بحث مفصلی را می طلبد و از حوصله این نامه خارج است .
شما همان هاشمی بودید که به عنوان یکی از یاران امام برای شما سینه چاک می کردیم و هر گاه کوچکترین جسارت و اهانتی را نسبت به شما و عملکرد شما می شنیدیم یا به مقابله بر می خواستیم یا چون زهر در عمق جان خود فرو می بردیم .
مواضع شما در صحنه ی انتخابات مجلس پنجم و ریاست جمهوری حاکی از موضع گیری در مقابل خط راستین انقلاب اسلامی بود . علیرغم اینکه قصد افشای رای خود را نداشتید یا خطبه های شبهه ناک خود آب به آسیاب دیگران و دشمنان ریختید و رشته های محبت به ولایت را گسیختید .
باور اینکه روزی برسد که برای شخصی مانند شما اینگونه نامه بنویسم هم مشکل است اما بغض گلویم اجازه ی سکوتم نمی دهد اگر بگویم این بغض گلوگیر خفه ام می کند .
آقای هاشمی آنچه را که نسبت به دیگران نیز قصد بیان داشته ام به شما می گویم تا شما به آنها بگویید چون با صراحت پشتیبانی خود را از گروه کارگزاران اعلام داشته اید .
ما هنوز شمیم عطر شهادت و مناجات را با ادکلن های غربی از یاد نبرده ایم ما چفیه ی دور گردنمان را با کراوات عوض نکرده ایم . ما جامعه ی اسلامیمان را اسلامی می خواهیم نه مدنی ما در مقابل زرق و برقهای دنیا رنگ نباخته ایم . برای رسیدن به اهدافمان به هر وسیله ای دست نیاز ؟ شرع را فدای مصلحت و هدف خود نکرده ایم .
برادر عزیز آقای هاشمی شما آیه ی "" قوا انفسکم و اهلیکم ناراً"  را به فراموشی سپردید ، باز نگری شما و سیاست باز شما گاه به اصول و مبانی ارزشی نظام ضربه زد . بی توجهی شما به اعمال و کردار دخترتان فائزه مسائلی را به دنبال داشت که خود بهتر از آن آگاهید مسائل اقتصادی فرزندانتان و آنچه در بین مردم شایعه است مسلماً از نظر شما پوشیده نیست .
جسارت و بی بند و باری های موجود در بین زنان ، از همین جا آغاز می شود و قوت می گیرد .
بد نیست نگاهی به کارنامه ی هشت ساله ی ریاست جمهوری خود به دور از تعریف و تمجیدها بیندازید و فقط به بعد سازندگی ظاهری توجه نداشته باشید .
زندگی فقط همین چهار روز نیست فراموش کردیم که آخرتی هم وجود دارد . مزه ی شیرین حکومت و ریاست نیز چیزی نیست که انسان بتواند از آن دست بردارد و وسوسه ی شیاطین نیز هرگز به پایان نمی رسد .
آقای هاشمی مطلب دیگر که دل بسیاری از محبان امام و ولایت را خون کرده است و هرگز قابل بخشش نیست . ممانعت شما از انتشار نامه ی ؟ حضرت امام راجع به منتظری است و امروز پس از گذشت 8 سال از ارتحال جانسوز آن امام عاشقان ثمرات تلخ آن حرکت شما را مشاهده می کنیم و تصور اینجانب این است که هنوز به مرحله ی پشیمانی که امام به آن اشاره داشتند که روزی از این کار پشیمان می شوید نرسیده ایم .
بد نیست نگاهی به مطبوعات کشور اطلاعات ، ایران ، همشهری ، اسلام بیندازید عملاً پس از انتخابات نغمه های شوم تضعیف ولایت از حلقوم نامبارک دشمنان و خواص شنیده می شود .
بهتر است راجع به خواصی که عزیز ما حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( مدظله ) بدان اشاره داشتند شما بیشتر از دیگران بیندیشید .
غیرت عشق زبان همه ی حامیان برید
کز کجا سر غمش در دهن عام افتاد
ما نسبت به این اوضاع احساس خطر می کنیم و ای بر ما و ای بر شما اگر کوچکترین خدشه ای به ولایت مطلقه ی فقیه وارد شود .
مسلم است که لهیب و تازیانه های این قلم در مقابل لهیب قهر وغضب الهی بسیار اندک است .
و السلام علی من اتبع الهدی
و العاقبه للمتقین 
منبع : راسخون

 

پس از پایان برنامه سخنرانی زهرا رهنورد در ورزشگاه حیدرنیا، حامیان موسوی به حجاب دختر دانشجوی دانشگاه شاهد هتک حرمت کردند.

به گزارش برنا، حامیان مهندس موسوی که از عصر امروز سه شنبه، با حضور در ورزشگاه شهید حیدرنیا موجبات اخلال گسترده در رفت و آمد خودروها را فراهم نمودند، در اقدامی عجیب چادر از سر یک دانشجوی دختر دانشگاه شاهد کشیدند.

بنابر این گزارش تنها دلیل این هتک حرمت این بود که این دانشجو تصویر احمدی نژاد را در دست داشت.

همچنین پس از اعتراض جمعی از رهگذران به این اتفاق، حامیان موسوی آنها را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادند.

منبع : رجا نیوز

 

ستاد حامیان دولت اسلامی در تهران مورد حمله لباس شخصی‌های ناشناس قرار گرفت.

به گزارش  راسخون از ایرنا به نقل از معاونت رسانه‌ای ستاد حامیان دولت اسلامی به دنبال استقبال مردمی از احمدی‌نژاد، نیمه‌های شب گذشته عده‌ای افراد ناشناس با لباس‌های سبز به ستاد حامیان احمدی نژاد در حوالی میدان انقلاب(خیابان ادوارد براون) حمله و بنرهای آن را پاره کردند.
از هویت حمله‌کنندگان اطلاعی در دست نیست

 

معاون عملیات نیروی انتظامی کشور از برخود پلیس با اخلال گران در انتخابات خبر داد و گفت: تا امروز تنها دو مورد حمله به ستادهای انتخاباتی نامزدها گزارش شده است.
به گزارش راسخون ، سردار حسین ساجدی‌ نیا روز شنبه در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: نیروی انتظامی قاطعانه با افراد سود جویی که از فضای خوب انتخابات می خواهند بهره برداری سیاسی کنند و نظم و امنیت  رقابتهای انتخاباتی را برهم بزنند برخورد می کند.

وی با اشاره به اینکه پلیس از فضای ایجاد شده که شور و نشاط انتخاباتی در آن موج می‌زند استقبال می‌کند، گفت: چنانچه کسی بخواهد در این تجمعات اخلال و ناهنجاری به وجود آورد برخورد قاطع خواهیم کرد.
معاون عملیات نیروی انتظامی کشور درباره وظایف پلیس در برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری  اظهار داشت: مسئولیت پلیس حفظ و ایجاد امنیت در برگزاری هر گونه انتخابات است و پلیس سعی کرده است تا فضای با نشاطی که در این روزها ایجاد شده را حفظ و بر افزایش شور و نشاط انتخاباتی بیفزاید.
سرتیپ دوم حسین ساجدی نیا ادامه داد: پلیس در 2 مرحله امنیت انتخابات را تامین خواهد کرد که در مرحله اول زمان قبل از رأی‌ گیری است که باید فضای ایجاد شده برای شهروندان فضایی آرامش بخش باشد تا همگی کاندیداها بتوانند فارغ از نگرانی فعالیت‌های انتخاباتی خود را انجام دهند و در مرحله دوم روز انتخابات و هنگام شمارش آرا و در نهایت چنانچه انتخابات به مرحله دوم برسد نیروی انتظامی آمادگی لازم برای اجرای مرحله دوم انتخابات را دارد.
وی تاکید کرد: در مرحله دوم مسئولان ستادهای تبلیغاتی نیز با برگزاری جلسات هماهنگی میان طرفداران خود باید از بروز اتفاقات ناشایست در فضای انتخاباتی خودداری کنند.
معاون عملیات نیروی انتظامی کشور همچنین از به کار گیری 200 هزار مامور پلیس برای تامین امنیت انتخابات گفت: بهتر است طرفداران رعایت اخلاق را کرده و از توهین به طرفداران دیگر کاندیداها بپرهیزند.
وی همچنین به طرفداران توصیه کرد از درگیری‌های فیزیکی خودداری کنند زیرا پلیس به محض مشاهده درگیریهای فیزیکی وارد عمل شده و با هر 2 گروه برخورد مقتدرانه‌ای خواهند کرد.
ساجدی نیا همچنین با اشاره به این مطلب که تاکنون در سطح کشور هیچ خودرویی متوقف نشده است، گفت: پلیس قصد توقف خودروهای انتخاباتی را ندارد. همان گونه که افراد زیادی را هم دستگیر نکرده است.
معاون عملیات نیروی انتظامی کشور درباره شایعاتی مبنی بر حمله به یکی از ستاد های انتخاباتی  در مشهد و کشته شدن یکی از هواداران گفت: علت مرگ وی بیماری بوده و مرگ این فرد هیچ ارتباطی به درگیری ندارد و طبق گزارشهای پلیس تنها دو مورد حمله به ستاد های انتخاباتی در سراسر کشور گزارش شده است که تمام این افراد از سوی پلیس دستگیر شده اند.
منبع : راسخون

رییس ستاد مردمی حمایت از محمود احمدی نژاد از تعرض به ستادهای مردمی این داوطلب دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبرداد.
مجید عرفانی مقدم روز پنجشنبه گفت: در حالی که کمتر از ‪ ۱۰‬روز تا برگزاری انتخابات باقی مانده طی هفته اخیر شاهد تعرض برخی افراد بدسابقه به ستادهای احمدی نژاد در اصفهان بوده ایم.
وی افزود: در برخی مناطق شاهد آتش زدن پوسترها و بنرهای نصب شده در محل ستادها بوده‌ایم و همچنین برخی از متعرضین با افراد مستقر در ستادهای مردمی درگیر و باعث آزار و اذیت افراد مستقر در این ستادها شده اند.
عرفانی مقدم همچنین از حمله فردی معتاد و سابقه دار به کمیته طلاب حمایت از دکتر احمدی نژاد در روز گذشته خبرداد و گفت: بر اثر حمله این فرد به ستاد کمیته طلاب، محسن وکیلی طلبه جوان عضو ستاد توسط این فرد از ناحیه صورت به شدت زخمی شد و همچنین فرد متعرض قصد حمله به یکی از بانوان مستقر در ستاد را داشت که نمازگزاران مانع این حرکت شدند.
وی تصریح کرد: گزارش این تعرض به کلانتری ‪ ۱۲‬اصفهان اعلام شد که بلافاصله وارد عمل شدند و پرونده‌ای در این خصوص برای ارجاع به دادگستری تشکیل شد.

منبع : راسخون

 

X