دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 390476
تعداد نوشته ها : 362
تعداد نظرات : 42
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

شبکه 1
 مهدی کروبی ،مستند 2
 ساعت45/21تا 15/22

شبکه 3
مناظره مهدی کروبی- احمدی‌نژاد
30/22تا 24

شبکه سراسری رادیو
 مهدی کروبی، گفتگوی تخصصی
17تا 45/17

شبکه رادیو جوان
میرحسین موسوی،گفتگوی تخصصی
15/16تا 17

شنبه شانزدهم 3 1388

حاشیه های تبلیغات انتخاباتی در اطراف محل نماز جمعه قم 
قم - درحالیکه هفت روز به انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری باقی مانده ، در اطراف محل برگزاری نماز جمعه قم ، طرفداران نامزدهای انتخابات بیشترین تبلیغات را در معرفی کاندیدای خود انجام دادند.   

به گزارش ایرنا ، خیابان ارم قم که حرم مطهر حضرت معصومه (س) و محل برگزاری نماز جمعه قم درآن قرار گرفته ، ظهر امروز با حضور انبوه طرفداران نامزدها و تبلیغات گسترده آنان شکل دیگری گرفته بود.
درهمین حال ، بسیاری از طرفداران نامزدها نیز به تخریب و یا درگیری لفظی با یکدیگر پرداخته و دراین حین نیروهای انتظامی ، آنان را از هرگونه درگیری، برحذر می داشتند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، دراطراف محل نماز جمعه قم ، ماموران انتظامی به صورت گسترده اوضاع را زیر نظر داشته و با هرگونه تنش و درگیری به شدت برخورد و افراد را متفرق می کردند.
درهمین حال ،برخی از روحانیون هوادار محمود احمدی نژاد نیز برای برخی از افراد حاضر مشغول تبیین عملکرد چهار ساله رییس دولت نهم وجهه مردمی و کار و تلاش این نامزد انتخابات بودند.
حضور موتور سواران که تصاویری از نامزدهای ریاست جمهوری را با خود حمل می کردند نیز ، خیابان ارم را به کانون مهم تبلیغاتی نامزدها تبدیل کرده بود.
این درحالیست که به دلیل برگزاری نماز جمعه و حضور طرفداران نامزدها ،خیابان ارم قم توسط راهنمایی و رانندگی قم بسته شده بود.
برخی از طرفداران معتدل نامزدها نیز ، همفکران خود را دعوت به خویشتن داری کرده و از آنان می خواستند از هرگونه بیان مطالبی که زمینه درگیری را فراهم کند، بپرهیزند.
این درحالیست که برخی از طرفداران تندرو برخی از نامزدها نیز گاهی با بیان مطالبی به دنبال تنش و درگیری بودند که ، با خویشتنداری اکثر هواداران ، چنین حرکاتی در نطفه خفه می شد.
برخی از افرادی که برای اقامه نماز جمعه آمده بودند، بر روی سینه خود ، تصاویر نامزد مورد علاقه خود را نصب کرده بودند و برخی نیز ، تصاویری بزرگ از نامزدها را در دست داشتند.
امروز هر کس وارد این خیابان می شد اعم از زایر و شهروند بدون برگه تبلیغی نبود ، همه تلاش داشتند که به بهترین نحو تبلیغ نامزد خود را انجام دهند.
دیدنی ترین لحظه این حاشیه ها ورود گروه هنرمندان بود که در پایان نماز جمعه با پرچم ستاد هنرمندان حامی احمدی نژاد با پیشانی بند پرچم ایران و تبلیغات پوستری رییس دولت نهم ، شاخه های قرمز گل رز را تقدیم نمازگزاران نمودند .

منبع : راسخون

 

شنبه شانزدهم 3 1388
کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: بنده در دولت ائتلافی خود از تمام ظرفیت‌ها استفاده و با همه جناح‌ها کار می‌کنم، البته نه با افراد تندرو، روحیه ما کار با نیروهای ارزشی است.
به گزارش راسخون به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی و محسن رضایی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه امشب سه‌شنبه در مناظره‌ای تلویزیونی شبکه 3 سیما کروبی حضور یافتند.
کروبی در ادامه این مناظره با اشاره به اینکه حقوق شهروندی را حکومت رعایت نمی‌کند، افزود: قومیت‌های مختلف از کرد و عرب هر کدام ادعای این را دارند که به آنان اعتنا نمی‌شود و ادعا دارند که حقوق شهروندی در کشور رعایت نمی‌شود.
کروبی با اشاره به مشکلات آموزشی در کشور گفت: ما چرا حقوق معلمان را باید به این شکل پرداخت کنیم و حتی با تصویب نظام هماهنگ نیز آن را به اجرا درنیاوریم؟
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در بحث اقتصاد اعتقاد به انقلاب اقتصادی دارید یا خیر؟ تصریح کرد: بنده شیوه فعلی را قبول ندارم ولی برای ایجاد تحول در کشور برنامه دارم و در این جهت می‌توانم دگرگونی بزرگی را ایجاد کنم.
در ادامه این مناظره، رضایی با تأکید براینکه معتقد به انقلاب اقتصادی در کشور است، افزود: تفاوت نظر بنده با کروبی در این است که بهره چگونه به دست مردم برسد و در این جهت دیدگاه من تولید و اشتغال است لذا در این راستا طرح ایجاد صندوق توسعه ملی را داده‌ام.
وی اضافه کرد: سهام نفت را با سرمایه‌گذاری اثر خود را در بخش تولید می‌گذارد و سپس سود آن را از صندوق توسعه ملی به مردم می‌دهد و آن پولی مازاد است که در صندوق انباشت شده و اگر این کار از ابتدای انقلاب صورت می‌گرفت در حال حاضر 200 میلیارد دلار پول ذخیره شده داشتیم و از طرفی نیز ماهانه 100 هزار تومان می‌توانستیم به مردم بدهیم و کارخانجات زیادی نیز در کنار آن احداث می‌شد.
رضایی با تأکید براینکه سهامی که بنده به مردم خواهم داد پایدار و روبه‌رشد خواهد بود، افزود: 70 هزار تومان الان 35 هزار تومان 4 سال پیش است و 70 هزار تومان 4 سال دیگر 15 هزار تومان الان خواهد بود و وقتی ما می‌گوییم انقلاب اقتصادی منظورمان این است که همه شیوه‌ها را تغییر خواهیم داد.
وی با تأکید براینکه باید الگوی را تغییر داد و این کار باید از سطح بالا به پایین شروع شود، افزود: بنده در دولت ائتلافی خود از تمام ظرفیت‌ها استفاده و با همه جناح‌ها کار می‌کنم البته نه با افراد تندرو، روحیه ما کار با نیروهای ارزشی است و دولت ما جمعی است ولیکن رئیس جمهور خودم خواهم بود.
وی ادامه داد: نمی‌خواهم تیمی درست شود که بخواهند رئیس جمهور را اداره کنند بنده اعتقاد دارم رئیس جمهور باید رئیس جمهور باشد و دولت کارآفرین.
رضایی با اشاره به اینکه باید به درآمد تجارت اهمیت بیشتری داده شود، گفت: به ایرانگردی و جهانگردی باید اهمیت بیشتری داده شود و بنده ایرانگردی سلامت را با تأسیس بیمارستان‌های مدرن در چند نقطه کشور احیا خواهم کرد.
کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهور دهم تصریح کرد: بنده با 8 تا 9 مزیت نسبی که در کنار نفت و گاز خلق خواهم کرد مدیریت کشور را سامان می‌دهم و اگر امام خمینی انقلاب اسلامی را با یک تیم پیش‌رو که پشت‌سرش بود به پیروزی رساند بنده نیز انقلاب اقتصادی را با تیمی پیش‌رو که در کنار خود دارم ایجاد خواهم کرد.
کروبی در پاسخ به این سؤال که رضایی از صندوق توسعه ملی سخن گفتند و آیا اعتقاد دارید که با روش شما تطابقی دارد یا خیر، افزود: احساس می‌کنم نظرات بنده با رضایی در الفاظ متفاوت است و تنها ما می‌گوییم نفت در اختیار دولت نباشد زیرا ما پول‌های در اختیار دولت سبب شده چنین اتفاقی رخ دهد و معتقدیم که نفت باید در اختیار مردم باشد و حتماً‌ نیز برای این موضوع راهکارهای قانونی مدنظرمان است.
وی با اشاره به اینکه اگر سیاست‌های خود را تغییر دهیم و روابط خود را با دنیا بهبود بخشیم قیمت نفت بالا خواهد رفت افزود: کسانی که مبالغی که از پول نفت پرداخت می‌شود را احتیاج ندارند در صندوقی برایشان ذخیره می‌کنیم و بیمه تحصیلی را نیز احیا خواهیم کرد.
کروبی با تأکید براینکه در صورت رئیس جمهور شدن با مجلس اصولگرای هشتم نیز تعامل خواهم داشت، افزود: مشکلات سهمیه‌بندی جنسی خانم‌ها را برطرف خواهم کرد.
رضایی در ادامه مناظره با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی را در سیاست‌های کلی با بردن به مجلس تصویب خواهد کرد‌، افزود: با تصویب مجلس ایجاد تغییرات در آن دشوار خواهد بود و بنده و کروبی نیت‌مان یکی است و آن مردم است و در اینکه مردم صاحب نفت باشند با کروبی مشترک هستم.
وی افزود: در بحث حقوق شهروندی یک فرایند سه مرحله‌ای را تبیین کرده و در وهله اول آزادی‌های مدنی را تبدیل به قانون خواهم کرد و در مرتبه بعدی با آموزش آن به صورت عمومی حقوق شهروندی را نهادینه و سپس با نظارت این قانون را جامعه‌پذیر خواهم کرد و از بانوان تحصیل‌کرده به عنوان پتانسیلی برای توسعه ملی بهره خواهم جست.
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
مناظره بین «محمود احمدی‌نژاد» و «میر حسین موسوی» امشب از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود.
به گزارش  راسخون به نقل از فارس، در راستای ادامه مناظره تلویزیونی 4 کاندیدای دهمین انتخابات ریاست جمهوری، امشب 13 خردادماه «میرحسین موسوی» و «محمود احمدی‌نژاد» به مناظره با یکدیگر می‌پردازند.
بنابراین گزارش در این برنامه‌ که چندی پیش زمان آن از طریق قرعه‌کشی اعلام شد، کاندیدها 90 دقیقه فرصت دارند تا با یکدیگر به چالش بنشینند.
به گزارش خبرنگار فارس، جدول پخش مناظره‌های تلویزیونی کاندیدهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری تا پایان روز 18 خرداد به شرح زیر است:
**مناظره بین «میرحسین موسوی» و «محمود احمدی‌نژاد» روز 13 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «میرحسین موسوی» و «محسن رضایی» روز 14 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «محمود احمدی‌نژاد» و «مهدی کروبی» روز 16 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی» روز 17 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
**مناظره بین «محمود احمدی‌نژاد» و «محسن رضایی» روز 18 خرداد ماه ساعت 22:30 تا 24 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
خبرگزاری فرانسه در خبری از تهران ،‌ مناظره کروبی و رضایی دو نفر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران را بازتاب داد.
 
به گزارش راسخون ، خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت:‌ مهدی کروبی اصلاح طلب و رییس سابق مجلس ایران با محسن رضایی محافظه کار و فرمانده سابق سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی روز سه شنبه در سری مناظره های بی سابقه در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران رود روی یکدیگر قرارگرفته و بایکدیگر به بحث و گفت و گو پرداختند.
کروبی ملبس به لباس سنتی روحانیون شیعه رودرروی رضایی که کت و شلوار به رنگ قهوه ای روشن به تن داشت،‌ در یکی از استودیو های تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی با شرکت یک مجری (‌یا ناظر)‌ بحث شان را آغاز کردند.
این مناظره که اولین مناظره از 6 مناظره ایست که تا قبل از انتخابات 12 ‍‍ژوئن ریاست جمهوری انجام می شود علیه پشت پرده وخیم شدن اوضاع اقتصادی و افزایش فشار بین المللی علیه تهران به منظور دست برداشتن این کشور از فعالیت های حساس هسته ایش انجام شد.
وقتی از کاندیدها سوال شد درصورت انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور ،‌ اولین اولویت آنها چه خواهد بود؟‌ رضایی پاسخ داد :‌ اولویت من اقتصاد است و من در صدد راه انداختن یک انقلاب اقتصادی هستم و قصد دارم سیستم اقتصادی تحت کنترل دولت را تغییر داده و درنظر دارم به مشارکت بخش خصوصی درسیستم اقتصادی اهمیت بیشتری قایل شوم .
کروبی درمقابل با یک وعده پوپولیستی اعلام کرد سود ناشی از درآمد نفت را به تمامی ایرانیان بالای 18 سال توزیع خواهد کرد.
کروبی همچنین گفت ولی تلاشش را روی ایجاد اشتغال و حفظ حقوق شهروندی متمرکز می کند.
قبل از شروع مناظره ،‌ مجری هشدار داد هیچ مورد انتقادی علیه دیگر کاندیدها – محمود احمدی نژاد رییس جمهور فعلی و میرحسین موسوی نخست وزیر سابق ایران – به علت عدم حضورشان ،‌مجاز نیست.
پشت سر مجری مناظره تصویر آیت الله روح الله خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی کنونی ایران ،‌قرارداشت.
این سری از مناظره های تحت عنوان "‌انتخاب برتر"‌انجام می شود.
انتقادهای سنگینی علیه رادیو تلویزیون دولتی ایران در حمایت گسترده از احمدی نژاد و پوشش دادن فعالیت های انتخاباتی او و اجازه ندادن به سه کاندیدای دیگر بطور مساوی برای استفاده برابر از امکانات رادیو تلویزیون برای آنها ،‌ صورت گرفته است.
چنین مناظره هایی در ایران بی سابقه نیست ولی سیاستمداران ایران بندرت در مقابل افکار عمومی به بحث و مناظره می پردازند.
ایران دارای افزون بر 20 کانال رادیو و تلویزیونی دولتی است و رییس آن توسط (‌آیت الله )‌خامنه ای منصوب می شود.
هیچ رادیو تلویزیون خصوصی مجوز فعالیت در جمهوری اسلامی را ندارند.
چهارشنبه سیزدهم 3 1388
X