دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 292815
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
رئیس ستادانتخابات‌صداوسیما اعلام‌کرد:
70 میلیون مخاطب مناظره کروبی و احمدی‌نژاد
جام جم آنلاین: رئیس ستاد انتخابات صدا و سیما تعداد مخاطبان رادیویی و تلویزیونی مناظره شنبه شب محمود احمدی‌نژاد و مهدی کروبی را در داخل و خارج از ایران 70 میلیون نفر ذکر کرد.

مجید دانشور درباره مخاطبان مناظره انتخاباتی کروبی و احمدی‌نژاد به مهر گفت: به دلیل اختلالات ماهواره‌ای در ارسال تصاویر، مناظره علاوه بر پخش تلویزیونی به صورت زنده از رادیو ایران هم روی آنتن رفت که 60 درصد جمعیت ایران معادل 40 میلیون نفر بیننده و شنونده آن بودند.

وی ادامه داد: از میان شبکه‌های خارجی هم تنها الجزیره عربی این مناظره را زنده پخش کرد که حدودا 30 میلیون نفر آن را تماشا کردند. با اینکه پوشش زنده مناظره کروبی و احمدی‌نژاد کمتر از مناظره موسوی و احمدی‌نژاد بود، اما بازتاب برنامه‌های تولیدی درباره آن بسیار بیشتر از موارد مشابه بود..

 

دوشنبه هجدهم 3 1388

محمود احمدی نژاد در مناظره امشب کروبی را مورد خطاب قرار داد و گفت: هنوز ما پاسخ خود را در رابطه با شهرام جزایری دریافت نکرده ایم به گونه ای که در این میان از امام و رهبری هزینه کرده اید.
به گزارش راسخون به نقل از  مهر،  محمود احمدی نژاد در ادامه مناظره تلویزیونی خود که شبنه شب از شبکه سوم سیما  به طور زنده  پخش شد، کروبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: هنوز ما پاسخ خود را در رابطه با شهرام جزیری دریافت نکرده ایم به گونه ای که در این میان از امام و رهبری هزینه کرده اید.

وی  با بیان اینکه چگونه شما پول حرام و خلاف قانون را دریافت کرده اید وقتی که در آن زمان مسئول کمیته امداد ، بنیاد شهید و حج نبوده اید بلکه یک روحانی ساده ای بودید، گفت: اینکه می گویند شما در بنیاد شهید زندانی تشکیل داده بودید و افرادی را در آن محبوس می کردید صحت دارد.
احمدی نژاد با طرح سئوالی از مهدی کروبی ادامه داد: من پیشنهاد می دهم که آقای کروبی اعلام کند که اوایل انقلاب خانه شان کجا بود و الان چگونه و در کجا زندگی می کند .
رئیس جمهور افزود: من اعلام کرده ام که از دانشگاه حقوق می گیرم. وی با طرح مجدد این موضوع گفت: این خانه کروبی از کجا آمده است آیا از پول امام برداشته یا از امثال شهرام جزایری ها گرفته است.
منبع : راسخون

 
يکشنبه هفدهم 3 1388

دبیرکل حزب اعتماد ملی در واکنش به پیشنهاد احمدی‌نژاد برای اعلام اموال اطرافیان و حامیان وی در انتخابات، گفت: من می‌توانم بگویم که اموال خانواده‌ام منتشر شود و بقیه در حیطه اختیار من نیست.

به گزارش فارس، حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در حاشیه مناظره خود با محمود احمدی‌نژاد از مطرح شدن بقیه ایده‌های خود در طول هفته منتهی به انتخابات خبر داد و گفت: در این 4-5 روز ضمن سفر به شهرهای مختلف، از داغ‌تر شدن فضای انتخابات استفاده کرده و نظراتم را بیان می‌کنم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اعلام لیست دارایی‌ها و اموال کسب شده توسط خانواده و اطرافیان فعلی خود که مورد درخواست احمدی‌نژاد بود، گفت: باید کمیته‌ای برای بررسی این مسئله تشکیل شود. من در باره خانواده خودم می توانم نظر دهم و بقیه در اختیارم نیست.

فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی نیز در پاسخ به درخواست خبرنگاران مبنی بر اعلام لیست دارایی اموال خانواده کروبی، به ذکر جمله "خبرنگاران محترم خسته نباشید " بسنده کرد.

منبع : رجا نیوز

 

يکشنبه هفدهم 3 1388

در ادامه مناظره چهارم نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، کروبی گفت:ببینید. سه تا مطلب یا سه نکته را درجواب فرمایش شما دارم. اولین شرط هردولتی این است که با مردم صادق باشد. بزرگترین سرمایه امام خمینی صداقت ایشان نسبت به مردم بوده است.

وی افزود: اتفاقا این صداقت را ایرانیان از زمان زرتشت تا اسلام تا امام زمان داشته و دارند و به مردم مرتب وصیت می کردند که دوتا کار را انجام ندهید. نخست اینکه دروغ نگویید دیگری اینکه نزول نخورید.

در اسلام هم هست که می گوید، بدترین کار دروغ است. نمی گوید بدترین گناه میگساری است یا نمازنخواندن است. بنابراین مقصودم این است که بگویم دولت بایستی اعتماد مردم را جذب کند و این حالتی نباشد که الان بوجود آمده است.

نکته دوم؛ من در جواب صحبت های شما این مربوط به این آماری است که دارید ارائه می دهید. حالا می انگارید که من تازه از بیابانها آمده ام و اصلا دراین باره اطلاعی ندارم.

جهت اطلاع حضرتعالی،بنده 16سال مجلسی بوده ام علاوه براین ازجمله اولین کسانی بوده ام گه وارد مجلس شده اند. درست آن زمانی که حضرتعالی بخشدار ماکو یا فرماندار شهرستان خوی بوده اید، بنده آن موقع نایب رییس مجلس بودم. حالا سنم هیچ. هیچ ادعایی هم ندارم. اینکه سابقه ام چیست و چه کاره هستم به اینها وسایراینها کاری ندارم. من این آدم هستم. به عبارت دیگر من با آمار و ارقام خودم سر و کار دارم. تمام آنهایی که دارند آمار و ارقام می دهند، نتیجه اش خلاف این آمار و ارقام شماست.

بله راه حل این است.بیایید یک کاری بکنیم.

کروبی خطاب به مجری برنامه گفت: من نمی دانم چرا گامی بر نمی دارید. چرا می ترسید. چرا اینقدر خوف دارید. خوب طرفداران احمدی نژاد بیایند بنشینند. این ریزارقام را که من الان نمی توانم بایستم وبگویم. بله ایشان الان رییس دولت است و همه چیز دردست ایشان است. من که هیچی دردست ندارم. حالا ممکن است بگویند که خوب تو نداری. آقا شما خبرندارید. توخبرنداری. می گویند به ملا گفتند وسط زمین کجاست؟ گفت همین جا که من ایستاده ام. گفتند نه. گفت پس متر کنید. بنابراین من پیشنهاد می کنم که طرفداران شما بیایند و با دوستان بنده بنشینند دراین باره باهم دردانشگاه یا جای دیگری بنشینند و دراین موارد باهم صحبت کنند. خوب این مردم هم بالاخره صاحب فهم و شعورند و صاحب تحلیل هستند. می فهمند که من حرفهای سطحی می زنم یا نه. یک نمونه اش را شما می گویید.

حتما اطلاع دارید که بانک مرکزی گفته است که تورم 25درصد و خورده ای است اما شما حالا ظرف دو روز آن را به 14 درصد رسانده ای. آن هم با یک سری محاسبات عجیب و غریب.

بعلاوه، آقای احمدی نژاد تورم بجز این مسایل علمی اش، بدانید که با شکم و زندگی مردم سروکاردارد. با این خیالیات و وهمیات همراه نیست.ننه جون من. البته من هم ننه ام مرده هم ننه جونم مرده. اون هم تورم را می فهمد. چرا، وقتی می رود گوشت بخرد می فهمد گران است.

آقای ضرغامی (رییس صداو سیما ) شما، نشینید یک وقت چی گفت؟ گفت می گویند (درخبرها آمده بود ) گوشت کیلویی شش هزار تومان، شما بگویید چهار هزار تومان. خوب ما که نمی توانیم دروغ به مردم بگوییم چهار هزار تومان. این که رییس صدا وسیمای جمهوری اسلامی است که ما توی روزنامه ها خواندیم و توی سایت ها دیدیم.

آقای احمدی نژاد شما همینطور می فرمایید پس بهترنیست که یک گروهی با هم بنشینند و روی اینها صحبت کنند و بحث کنند و دریابند که اینها چه جوری است.

حالا شما دارید همینطوری یک آمار و ارقامی نشان می دهید و همینطوری می گوید این قدرگلستان شده است، خوب ما داریم این را می گوییم ولی آنها یعنی کارشناسان می گویند، نرخ بیکاری اینقدر اضافه شده یا درمورد بقیه اینهایی که ایشان برشمردند درست عکس آن را مطرح می کنند.

نکته سوم، شما فرمودید من یک آدم انقلابی بوده ام. اشتباه نکنید من همین الان هم انقلابی هستم. همان انقلابی هستم با همان سوابق. همان خط امامی هم هستم.

من همین را مصیبت می دانم آقای احمدی نژاد، بگذارید بصراحت به شما بگویم، خط انحرافی کجی که با امام مشکل داشت الان دارد شما را هدایت می کند. من صریح و روشن وآشکار به شما عرض کنم.اتفاقا جمهوری اسلامی ایران. این سه تا کلمه امام است.

جمهوری آن را که یک محدودیت برایش قائل شدند. شما چرا دفاع نکردید ازاین همه آدمهایی که عدم صلاحیت شده است. شما رییس جمهورهستید. شما که مجری قانون اساسی هستید. دوهزار نفر را رد کرده اند ازاین گذشته. هم آن دوتا مجلسی که دوهزارنفررا رد کرده اند با شما مشکل داشته اند هم این مجلس نیزبا شما مشکل دارند. من قصد بیان اینگونه مسایل را ندارم.

کار شما با آقای لاریجانی و مکاتباتتان به جایی رسید که نوشت فرمایشات رییس جمهور شبیه طنزاست. حالا هم فراموش نشود که من خودم دوتا برنامه را درمجلس تصویب کرده ام و درمجلس کارکرده ام. آیا این آماری را که همینطوری دارید یکطرفه می فرمایید...

بنابراین ما هم می خواهیم جمهوریت و اسلامیت امام آبرومند بماند، نه به این صورتی که الان دارد بحث می شود و این را اداره می کنند.

نکته دیگر مربوط به شما، فساد مالی است. حضرتعالی ازهمان روزاولی که سرکارآمدید راجع به فساد مالی وارد شدید. خیلی خوب کاربسیارخوبی کردید. گفتید الان نام 16تا توی جیب من هست. خیلی خوب اگرمن آنجا رییس مجلس بودم، می گفتم چون من هم یکی از سران سه قوه هستم لطفا اسم این شانزده تا را به من بدهید ببینیم چه کسانی هستند.

بازهم نگفتید، نگفتید،نگفتید همینطوری فساد مالی اینها را مطرح می کنید تا اینکه داد رییس قوه قضاییه درآمد.

همه چیز بهم ریخت. عده ای رفتند. آخرکارهم نفمیدیم که اولا آیا شخص رییس جمهوری خودش همینطوری راسا بگوید و اعلام کند یا اینکه قانون صراحت دارد این کار رییس جمهور جرم است و یا اگر مدارکی داشت باید آن را بیدرنگ تحویل قوه قضاییه بدهد. یا اگریکی اززیرمجموعه های او از این فساد مالی یا جایی دیگر خبر دارند، چنانچه اطلاع ندادند اصلا این با صراحت قانون مجرم است.

بنابراین من می گویم شما همینطوربا کمک اینها جنگ روانی در جامعه راه می اندازید و همین است که این جنگ روانی کشورما را الان به اینجا رسانده است.

خوب ما الان عزای انقلاب را گرفته ایم. برای اینکه جان وعمرمان وهمه چیزمان را داده ایم. جتابعالی حالا می فرمایید نیست. اینها مدارکی است، اینها می گویند.

می فرمایید، من که دولت نبوده ام. دولت دیگران بوده اند. به هاشمی هم فرمودید به... اما می فرمایید. اموال اینجوری است. می گویند به دستورحضرتعالی 40میلیارد تومان وام داده اند به آقای محصولی که این همه پولداراست.

شما که هی می روید می گویید یک میلیون، دومیلیون وام مردم به شما نمی دهند. اینهمه حیا می کنند. می گویند، مدارک و اشخاص آن هم زنده است. ولی ما که نمی توانیم الان اسم ببریم. خوب روی این موضوع باید بحث بشود و معلوم بشود که این فرمایشاتی که آقای احمدی نژاد دارد درست است.

مطمئن باشید من اگر ببینیم فرمایشات ایشان درست اعلام بشود حاضرم بیایم و با رشادت تمام وصراحت تمام بیایم و به مردم خواهم گفت که مردم من عذرخواهی می کنم ازشما و اطلاعاتی که من دردست داشته ام غلط بود و بالعکس اگر ایشان هم معلوم شد که آمارهایش غلط بوده، ایشان هم آن موقع پیش مردم ایران بیاید و عذرخواهی کندو غلط بودن آمارهایش را اعلام کند.

خوب این موضوع باید روشن بشود. ما الان واقعا گیچ مانده ایم که باید چکارکنیم. حالا ایشان همینطوری دارد اطلاعات و آماری می دهد. همینطوری پشت سرهم. همین بانکی ها هستند که به ما آمار می دهند. همین گروهها به ما آمار و اطلاعات می دهند.

همین قوه قضاییه دارد می گوید ایشان اینقدر هیاهو می کند اما تابحال یک فقره پرونده درست وحسابی به ما نداده است. بگوید که چندتا پرونده به ما داده است. چون الان من می دانم. آقای احمدی نژاد می فرمود که من داده ام آنها رسید نداده اند. قوه قضاییه می گوید بگذارید هرچه می خواهد بگوید. کجا داده است. می گوید اصلا کارشان تسویه حساب شده است.

بایکی که دعوی دارند پرونده او را تنظیم می کنند و می دهند با یکی دعوی ندارند پرونده او را نمی دهند. آنوقت می گویند خودشان فراوان دارند. چرا دیوان محاسبات می گوید یک میلیارد دلارگم شده است. شما می فرمایید اشتباه شده، آنها دوباره می گویند نه یک میلیارد دلارگم شده است.

چرا می گویند 300 میلیارد تومان در زمانی که این آقا شهردار بوده، چند بار قراربوده بیایند بررسی کنند. من که درمجلس بوده ام. کمیسیون مربوطه دو مرتبه است که می گویند ما آورده ایم هر دو مرتبه رد شده است. خوب اگردرست است گناه دارد چرا نمی آیند مشخص کنند و بگویند آقا این مظلوم است، بی خود می گویند که نیست.

حالا پرونده نفت اردبیل. خود قوه قضاییه می گوید، جلوی این را گرفته اند.

من اگر فساد نمی شد الآن اسامی را درذهنم دارم که قوه قضاییه می گوید چه گفته چه جوری شده؟ کجا رفته، کی خواسته. حتی بعضی را باید اسمشان را ببرند. خوب همه اینها باید معلوم ومشخص بشود و معین بشود. چون ما مسوول مردم هستیم. مسئول اموال مردم هستیم. حضرتعالی الان رییس جمهور هستند. فردا روز هم ممکن است همین ملت به شما رای بدهند که چهارسال دیگر ایشان باید باشد.

منبع : رجا نیوز

 

يکشنبه هفدهم 3 1388
غلبه‌ی صداقت و شفافیت بر عصبانیت و دروغ/2
ثابت کنید محصولی یک ریال وام گرفته، همه‌اش مال شما و تیمتان
اگر آمارها را زیر سؤال ببرید، سابقه خودتان زیر سؤال است

در ادامه مناظره های تلویزیونی نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شنبه شب آقایان دکتر "محمود احمدی‌نژاد" و حجت الاسلام و المسلمین "مهدی کروبی" با هم به مناظره پرداختند که به‌طور مستقیم از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

به گزارش رجانیوز، دکتر احمدی‌نژاد در دومین بخش از سخنان خود و در واکنش به اظهارات کروبی گفت: من فکر می کنم اقای کروبی بالاخره اطلاعاتی که به شما دادند اطلاعات غلطی است. همان که خودتان تایید کردید که اطلاعات غلط دادند.

یک موردش را شما فقط اثبات بکنید، بقیه اش بماند. شما گفتید 40 میلیارد تومان وام به دستور من به آقای محصولی داده شده است،‌ بدهید دستگاه قضایی، این طوری که نمی شود، آقای کروبی این جوری می دانید که بازی تبلیغاتی است، یک ریال اگر آقای محصولی از یک بانکی وام گرفته همه اش مال آقای کروبی بنویسید، مردم می شنوند اگر محصولی درعمرش یک ریال از هر بانکی وام گرفته یکجا مال آقای کروبی و تیمش، همه اش چه برسد به این چهل میلیارد، همین یک دانه را داشته باشید تا بقیه اش.

اینکه شما آمار رسمی کشور را زیر سووال می برید می دانید یعنی چه، یعنی گذشته خودتان را زیر سوال می برید نه احمدی نژاد را. آقا یک کسی امده به من گفته بنام کارشناس که این آمار غلط است. این آمار رسمی بانک مرکزی است، آمار رسمی مرکز آمار ایران است اگر انها را قبول ندارید آن وقت دوستان شما در گذشته که حاکم بودند بر کشور چطوری ازعملکردشان دفاع می کنند این همه پول گرفتند چکار کردند در کشور، چرا گذشته خودتان را می برید زیر سوال، این آمار در گذشته بوده،الان هم هست،من تعجب می کنم شما می گویید بله شما یک طرفه آمار می دهید این تنها من نیستم همه دولتها براساس بانک مرکزی ومرکز آمار گزارش می دهند، فقط من نیستم، دولت اقای خاتمی برچه اساسی گزارش می داد آقای خاتمی خودش می رفت متر می کرد، آقای هاشمی خودش می رفت اندازه گیری می کرد، نخیر.

اگر بنده به یک نفر در مرکز آمار یا در بانک مرکزی گفته باشم شما آمار را بالا پایین کن، حق با شماست، اصلا مگر این کار را می کنند، نمی توانند آمار را دستکاری کنند.

بالاخره جناب اقای کروبی سه مرجع تولید آمار ما داریم، برنامه وبودجه، بانک مرکزی و مرکز آمار، اینها آمار را می گیرند با هم همواره اختلاف داشتند، اختلافات جزیی اینها می نشستند اختلافاتشان را باهم برطرف می کردند.

اینها را می بینید، اینها اتهامات و توهین هایی است که روزنامه جنابعالی به من زده، اینها تیترهایش هست، اگر در دوران مسوولیت من چه در دولت،چه در استانداری و چه در شهرداری یک ریال تخلف کسی سند داشت نه 300 میلیارد تومان هزار دفعه این روزنامه جنابعالی و دوستانتان پر می کردند.

آقای کروبی اینکه همینطور مطرح کنید نمی شود من همین جا می گویم پیشنهادی من دادم شما بفرمایید قبول دارید یا نه، من گفتم کسی که کاندیدا هست اعضای ستادش، خانواده اش همه اینها اموالشان را اعلام کنند بگویند از کجا آورده اند و تعهد بدهند که اگر اموالی را پنهان کردند قوه قضاییه بگیرد در اختیار مردم قرار بدهد.

من هیچکس را متهم نمی کنم به فساد، من می گویم آقای کروبی شما که نیروی انقلاب هستید از آقای شهرام جزایری برای چه پول گرفتید؟به من اگر کسی پول داده، سندش را منتشر کنید همه بدانند یک 300 میلیون یا 200 میلیون تومان در پرونده است ایشان تایید کرده او گفته من تایید نمی کنم ایشان باید بگوید 300 میلیون هفت هشت سال پیش چقدر الان است. چرا به شما این پول را داد،شما ادم سیاسی هستید هیچ سوال نکردید برای چه امد این پول را به جنابعالی داد. چرا به شما پول داد با چه هدفی، از این سووالات بازهم هست. جنابعالی فرمودید انتخابات شد من گفتم خوب انتخابات شده باید کمک کرد و این حرفها اما عملکرد و صحبت های شما خلاف این را اثبات می کند شما هنوز انتخابات را زیر سووال می برید، اقای کروبی سیستمی که خودت براساس آن چند بار انتخاب شدی من تعجب می کنم سیستمی که شماها با ان امدید رییس مجلس شدید زیر سوال می برید در حالی که مجریان انتخابات صد درصد دوستان شما و هم حزبی های شما بودند.

من می گویم همه اموال مان رااعلام کنیم همینجا هم به قوه قضاییه می گویم اگر در بستگان من واطرافیان من کسی تخلفی کرد جدی تر و محکم تر برخورد بکند یک مورد اگر بنده به قوه قضاییه راجع به کسی زنگ زدم فردا این را اعلام بکنند بگویند احمدی نژاد راجع به یک پرونده ای زنگ زده،پیغام داده، مطلقا چنین چیزی نبوده است.

اما اجازه بدهید من بازهم بروم به بحث سیستم مدیریت کشور، یکی از شاخص های اصلی مدیریت درکشور مصارف دولت است، دولت پول را کجا خرج بکند درامدی که در می اورد از نفت و مالیات مردم می گیرد، این را درکجا خرج بکند من خواهش می کنم این تصویر را نشان بدهید، اعتبارات دولت و هزینه های دولت دوبخش است یک بخش مصر ف است یعنی هزینه می کند و تمام می شود یک بخش را می برد سرمایه گذاری می کند یعنی راه و پل و مدرسه ودانشگاه و فرودگاه می سازد، در دولت قبل رشد هزینه های مصرفی این است، ببینید چقدر رشد کرده در این دولت، نمودار در این دولت قرمز است و رشد هزینه های عمرانی در دولت قبل ابی است، دولت پولی که از مردم گرفته کمتر هزینه کرده یعنی هزینه مصرفی را بیشتر برده در سرمایه گذاری یعنی راه اهن ساخته راه ساخته مدرسه ودانشگاه ساخته ازمایشگاه و پژوهشگاه ساخته که مردم می بینند، نگویید قبول نیست من در هر شهری می روم از مردم می پرسم می گویم مردم 10 تا پروژه قرار بود اینجا اجرا بکنند گزارش بدهید می گویند هشت تا شده دو تانشده خود من می گویم تاییدیه می گیرم از مردم کارهای این دولت درمنظر همه مردم هست بسیار روشن است تصمیم گیری ها تصمیم گیریهای دقیق است تصمیم گیریهای علمی است برخلاف این حرفهایی که اقای کروبی درابتدای جلسه زدند، خواستند بگویند خرافه است و خیالات است من یک دانشگاهی هستم اقای کروبی، بنشینیم و علمی بحث کنیم، شما به چه استنادی عدد را رد می کنید باید یک گزارش دیگر بیاورید، اتفاقا گزارش نهادهای بین المللی هم گزارش های ما را تایید می کنند؛ خیلی جالب است انها هم که دارند اقتصاد کلان کشورها را کنترل می کنندوگزارش می دهند در جهان از رشد اقتصادی ما و از ثبات اقتصادی ما می گویند، ما می گوییم هفت میلیون تن تولید فولاد اضافه شده ادرس می دهیم. هرکس می خواهد برود ببیند می گوییم اینقدر سیمان اضافه شده این قدر پتروشیمی بروید ببینید ما روی هوا حرف نمی زنیم ما می گوییم تورم دارد می اید پایین، بله همان موقعی که 25 درصد بود خود بانک مرکزی اعلام کرد الان هم که امده زیر 15درصد خود بانک مرکزی اعلام کرده نه اینکه یک کسی بیاید حرف را بزند خود بانک مرکزی روز بروز تورم را اعلام می کند ما هم نفی نکردیم برای اینکه مردم دارند بقول شما حس می کنند الان هم که می اید پایین همان بانک مرکزی دارد اعلام می کند بنابراین کارهای ما مستند است بگذارید یک مورد دیگر را هم بگویم.

یکی دیگر از عرصه های مدیریت اقتصادی کشور بورس و سرمایه است در دولت قبل در بورس یک حباب بزرگی پیدا شد با یک بورس بازی، هنوز قانون بورس بطور کامل تصویب نشده بود و ساختار جدید مستقر نشده بود در آنجا یک حباب درست شد یک عددهای غیر واقعی، عده زیادی ضرر کردند و یک عده خاصی سود بردند.اما دراین دولت شما ببینید ما آمدیم واگذاری کردیم، درقبل از این دولت واگذاری ها معلوم است از سال 73 کارخانجات دولت چطوری واگذارشده، بنگاههای اقتصادی دولت چگونه واگذار شده، شما ببینید سال 73 74 همینطور تا 83، می بینید حجم از84 تا 87 رفته بالا این بدون سهام عدالت است بدون ان جایی است که مجلس تصویب کرده و گفته بدهید بعنوان بدهی دولت به سازمان های عمومی این آن چیزی است که در بورس مستقیما در اخیتار مردم قرار گرفته آن وقت تقریبا همه بنگاههایی که قبل از این دولت توسط رفاقتی یا یک مورد را آن شب گفتم واگذار شده همه دچار مشکل اند امروز بنگاههایی که دچار مشکل اند قریب به اتفاقشان بنگاههایی هستند که در قبل از این دولت با واسطه فروخته شده به افراد و اکثرا آشنایان و همه دچار مشکل مدیریتی یا کارگری هستند.

یک مورد از بنگاههایی که دراین دولت واگذار شده مشکل ندارد چون عالمانه واگذار شده است.

 

يکشنبه هفدهم 3 1388
X