دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 292774
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
پایان مناظره نامزدها؛ آغاز تصمیم‌گیری مردم
گروه سیاسی: دیشب با برگزاری ششمین مناظره انتخاباتی، پرونده این تجربه جدید که در انتخابات ریاست جمهوری دهم و به ابتکار صداوسیما صورت گرفت، بسته شد.

در این برنامه‌های پربیننده تبلیغاتی که آمار بینندگان آن در یکی از شب‌‌ها به 200 میلیون نفر رسید، کاندیداهای ریاست‌جمهوریدو به دو با یکدیگر به گفتگو نشستند.

اگر چه ارائه برنامه‌های کاندیداها در این مناظره‌ها و نقد آنها از سوی طرف مقابل می‌توانست بهترین حالت این برنامه‌ها باشد، اما فضای انتخاباتی و روند تبلیغات کاندیداهای ریاست‌جمهوری، مناظره‌ها را در برخی شب‌ها به سمتی هدایت کرد که مسائل حاشیه‌ای جای اصل را گرفت و به جای نقد برنامه‌‌های کاندیداها، گاه شاهد زیر سوال رفتن رقیب بودیم.اما با تمام این حواشی، این مناظره‌ها مورد استقبال گسترده مردم قرار گرفت و می‌توان انتظار داشت که این  پدیده سیاسی جدید در روشنگری  افکار عمومی، تاثیر بسزایی داشته باشد.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، مناظره بین کاندیداها بهترین روش اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی افکار عمومی در انتخابات است و  اگر این مناظره‌ها در صورت تداوم در دوره‌های بعد بیشتر روی برنامه کاندیداها و نقد آن متمرکز شود، با توجه به این که صداوسیما رسانه‌ای  همه‌گیر در کشور است، تاثیر بسیار زیادی بر افکار عمومی و روشن ساختن آن خواهد داشت.

اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی با تاکید بر این که انجام مناظره‌ها در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری کاری بدیع بود، افزود: این ابتکار باعث شد برای اولین بار نامزدها روبه‌روی یکدیگر و بی‌پرده به بیان دیدگاه‌های خود بپردازند.

وی افزود: اما این که این مناظره‌ها به چه میزان توانسته است در مشارکت مردم تاثیر بگذارد، نتایجش را باید در سخنان کاندیداها جستجو کرد.

سخنگوی حزب اعتماد ملی افزود: هر اقدامی در مورد تبلیغات جدید یا مطرح کردن مواضع نامزدها در مناظره‌ها، پیش‌فرض‌ها و الزاماتی دارد که به نظر می‌رسد آن الزامات رعایت نشد.

وی با اشاره به این که قبل از مناظره نامزدهای اصلی باید کارشناسان و مشاوران کاندیداها به عرصه انتخابات و مناظرات وارد می‌شدند و سیاست‌های جزئی را تحلیل می‌کردند، گفت: با اجرا نشدن این شیوه، ما دیدیم که تفکیک مواضع بین اعلام برنامه به صورت جزئی و کلی وجود نداشت.

گرامی‌مقدم گفت: در این شیوه نامزدها ناچار شدند در برخی موارد بسیار کلی یا جزئی با یکدیگر مناظره کنند و تا حدی پیش رفتند که به ریزترین مسائل هم بپردازند.وی در ادامه با اشاره به این که از دیگر الزامات مناظره، رعایت فرهنگ آن بود، تاکید کرد: متاسفانه در این دوره برخی این فرهنگ را رعایت نکردند.وی درخصوص مناظرات و پاسخ به سوالات باقیمانده در ذهن مردم، گفت: به نظر می‌رسد این مناظرات تا حدودی تاثیرگذار بود، اما بار منفی هم داشت.وی برگزاری مناظره‌ها و نقش آن را در مشخص شدن برنامه‌های اجرایی و توان مدیریتی افراد کم‌اثر عنوان کرد و گفت: بدون این برنامه هم بالاخره نامزدها به صورت تک‌تک می‌توانستند به معرفی خود بپردازند.

مناظره‌ها توانمندی کاندیداها را نشان داد

حمید رسایی، عضو شورای مرکزی ستاد انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد و رئیس کمیته نهضت سخنرانی درخصوص نقش مناظره‌ها در مشخص شدن شعارهای تبلیغاتی کاندیداهای انتخاباتی گفت: مناظره‌ها در این دوره از انتخابات اقدام مناسب، لازم و بجایی بود که توانست توانمندی کاندیداها را در دفاع و تبیین نظرات آنها  نشان دهد.
وی افزود: این مناظره‌ها توانست حقانیت و صحت ادعاهای کاندیداها در مورد رقبای خود را به تصویر کشد.

نماینده مردم تهران گفت: مردم با دیدن این مناظره‌ها پاسخ سوالات خودشان را در مورد توانمندی، ویژگی‌ها و سوابق عملکرد کاندیداها پیدا کردند. همچنین این مناظره‌ها باعث شد مشارکت مردمی افزایش یابد.

وی با اشاره به این که سیاه‌نمایی‌ها، تخریب‌ها و توهین باعث کاهش مشارکت مردمی است، تاکید کرد: مردم در این ادعاها احساس می‌کنند که جنگ، جنگ قدرت است اما در این مناظره‌ها چون دوطرف حضور داشتند و استدلال خود را مطرح کردند، مردم متوجه شدند برخی از این تخریب‌ها توهین‌ها و سیاه‌نمایی‌ها با اهداف خاصی صورت می‌گیرد و برای آنان ایجاد انگیزه می‌کند که در انتخابات حاضر شوند.

وی مناظره‌ها را عامل افزایش میزان مشارکت در جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: مردم علاوه بر حضور و مشارکت، قطعا با بینش و توجه، رای خود را در صندوق می‌اندازند. رسایی افزود: این مناظره‌ها جای خالی تبلیغات پرخرج و پرحجم کاندیداهایی که توان انجام آن را نداشتند، پر کرد و به خوبی چهره، سوابق و شبهات را نمایش داد.

برای درک و فهم مردم مفید بود

بیژن نامدار زنگنه، عضو ستاد انتخابات میرحسین موسوی درخصوص مناظره‌های انتخاباتی گفت: اصل اجرای مناظره‌ها به نظر من پدیده خوبی بود که در کشور به وجود آمد، اما بعضی از کاندیداها مناظره را با صحنه دادگاه اشتباه گرفتند و با تبدیل آن به جلسه محاکمه، خودشان در آن واحد، نقش قاضی و دادستان را برعهده گرفتند.

وی با بیان این که بخشی از این مسائل طبیعی بود، افزود: می‌شد پیش‌بینی کرد که در سال‌های اول ایجاد فضای دموکراتیک، چنین اتفاقی بیفتد؛ اما در مجموع من این برنامه‌ها را برای فهم و درک مردم مفید می‌دانم.زنگنه این مناظره‌ها را صحنه بیان نظرات مختلف و دیدگاه‌ها دانست و گفت: بیش از این که مناظره‌ها محلی برای پاسخگویی به سوالات اقتصادی باشند، اقدامی سیاسی و لحظه‌ای است.

این عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی افزود: مناظره شبیه کنکور است و همان‌طور که یک نفر نمی‌تواند همه توانایی‌های خود را در کنکور بیان کند، مناظره هم به همین شکل است و هیچ‌یک از طرفین نمی‌توانند تمام قابلیت‌های خود را نمایش دهند.زنگنه با بیان این که مناظره باب جدیدی در کشور ایجاد کرد، گفت: باید برای این قضیه کار کرد و آموزش داد و اگر در دوره‌های بعد هم این مناظره‌ها ادامه یابد، به نظر من در دانشگاه‌ها رشته‌هایی در این خصوص درست می‌شود.

وی برگزاری مناظره‌ها را در مجموع کار مثبتی ارزیابی و اعلام کرد: به اعتقاد من، برگزاری مناظره‌ها مشارکت سیاسی را بالا برد.عضو ستاد میرحسین موسوی در ادامه گفت: برنامه‌های مناظره همچون سریال جومونگ بسیار جذاب شد و مطمئنا با توجه به حجم بالای مخاطب، مناظره‌ها علاوه بر افزایش آمار شرکت‌کنندگان، در میزان رای کاندیداها نیز تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان این‌که این مناظره‌ها جایگاه کاندیداها را تا حدودی بالا و پایین می‌کند، افزود: این‌که مناظره‌ها در این دوره توانسته باشد رتبه‌بندی کاندیداها را تغییر دهد و تاثیر تعیین‌کننده‌ای در نتایج انتخابات داشته باشد هنوز جمع‌بندی‌های ما چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.

البته در برخی موارد به محلی برای مناقشه تبدیل شد

عبدالحسین روح‌الامینی، دبیرکل حزب توسعه و عدالت و عضو ستاد انتخاباتی محسن رضایی نیز در گفتگو با «جام‌جم» درخصوص مناظره‌ها گفت: مناظره اگر با صداقت و دور از عوامفریبی و مردم‌فریبی باشد و به محلی برای منازعه و مناقشه تبدیل نشود، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. وی با اظهار تاسف از این‌که در برخی مواقع مناظره به مناقشه و منازعه به مجادله تبدیل شد، افزود: قاعدتا برای نظام جمهوری اسلامی ایران زیبنده نیست، افرادی که می‌خواهند در حد ریاست‌جمهوری با یکدیگر گفتگو بکنند و این گفتگو را به چراغ راهی برای مردم قرار دهند، وارد فضاهای غیرکارشناسی شوند و دستاوردهای نظام و این همه خدمات و ارزش‌ها را زیر سوال ببرند.

روح‌الامینی افزود: بعضی کاندیداها به جای پاسخگویی به عملکردشان، وارد جنگ روانی و مسائل حاشیه‌ای شدند و این مساله باعث شد متن انتخابات که باید به ارائه برنامه‌ها و بیان توانمندی‌های لازم برای اجرای برنامه‌ها اختصاص یابد، به حاشیه رانده شود.

وی افزود: در بعضی مناظره‌ها نه‌تنها به سوالاتی که در ذهن مردم بود، پاسخ داده نشد، بلکه سوالات جدیدی هم به سوالات قبلی افزوده شد.

دبیرکل حزب توسعه و عدالت با تاکید بر این‌که مناظره‌ها در کاهش و افزایش رای کاندیداها تاثیر داشته است، افزود: مناظرات اخیر به دلیل این‌که به صورت مستقیم از رسانه ملی پخش شد، در جذب مردم برای رای دادن و افزایش مشارکت بسیار موثر بود و باید این برنامه‌ها تکمیل‌تر شود و توسعه یابد.

منبع : جام جم آنلاین

 

سه شنبه نوزدهم 3 1388
جام جم آنلاین: اگرچه در جهان امروز و حتی در سنتی‌ترین کشورهای جهان، رسانه، سایه سنگین خود را بر نظام اجتماعی و مناسبات انسانی انداخته و قدرت و نفوذ آن نه‌تنها در عرصه عمومی و مدیریت کلان که در خصوصی‌ترین ساحت زیست فردی تعمیم یافته است.

اما شاید در هیچ زمان و شرایطی، مثل زمان انتخابات نقش رسانه‌ها برجسته و بااهمیت نشود، به طوری که بخش عمده‌ای از فرآیند انتخابات چه به لحاظ سخت‌افزاری و بهره‌گیری از کارکرد و برد تبلیغاتی آن و چه از منظر نرم‌افزاری برای نهادینه کردن رفتار انتخاباتی و رهبری افکار عمومی بردوش رسانه‌هاست.

این ابزار قدرتمند تا جایی موثر است که هر کاندیدایی که از امکانات و مانور رسانه‌ای بیشتری برخوردار باشد، از شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات نسبت به رقیبانش برخوردار خواهد بود. کشور ما اکنون در آستانه دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری قرار دارد که به طبع آن رسانه‌ها نیز در اوج روزهای حرفه‌ای و دیده شدن هستند.

نگارنده قصد دارد جدای از طرح مسائل سیاسی و تحلیل‌های انتخاباتی این اتفاق مهم را از منظر رسانه‌ای بازخوانی کند. اگرچه هر دوره انتخاباتی با توجه به شرایط تاریخی و سیاسی کشور اهمیت خاص خود را دارد، اما اگر بخواهیم از منظر رسانه‌ای به این موضوع بنگریم قطعا انتخابات دهم نسبت به دوره‌های پیشتر پیچیدگی و حساسیت بیشتری داشته و آن هم افزایش تنوع و تعدد رسانه‌هایی است که این واقعه سیاسی را پوشش می‌دهند و حمایت می‌کنند یا حتی به تضعیف و تخریب آن می‌پردازند. بدیهی است که مثلا اولین یا پنجمین دوره انتخابات نسبت به این دوره از پشتوانه و عقبه رسانه‌ای کمتری برخوردار بود و نقش رسانه‌ها در آن به اندازه امروز نبود.

اکنون هر یک از کاندیداها علاوه بر ابزارهای تبلیغاتی سنتی مثل سخنرانی، چاپ پوستر و حتی روزنامه حامی و فرصت مشترک رسانه ملی از ابزارها و فرصت‌های ارتباطی و رسانه‌ای جدیدی مثل اینترنت، وبلاگ، سایت، تلفن همراه و... برخوردارند که در گذشته نبود. در واقع هر یک از این امکانات و فناوری‌های نوین ارتباطی از این قدرت برخوردار است تا طیف بیشتری از افراد را متوجه کاندیدای مورد نظر خود کند و اینک هر طرفداری، یک رسانه قدرتمند برای کاندیدای منتخب خود است.

جهان رسانه‌ای شده معاصر را می‌توان امروز در جامعه ایران و در کوچه و خیابان و حتی کنج خانه‌ها دید زمانی که فردی در اتاق خویش نشسته و با فرستادن پیامک و ایمیل به دوستان و آشنایان برای کاندیدای خاص تبلیغ می‌کند. رسانه‌ها دیگر دست صاحبان قدرت و مدیران مظبوعات و رادیو تلویزیون نیست.

رشد و توسعه ارتباطات و فناوری‌های اطلاعات در جهان امروز همه را صاحب یک یا چند رسانه کرده است. قطعا فعالیت وبلاگ‌ها به عنوان یک رسانه مجازی در انتخابات کنونی را نمی‌توان نادیده گرفت و کم‌اهمیت شمرد. امروز هر شخصی با ایجاد وبلاگ دارای رسانه‌ای مجازی برای خود می‌شود تا بتواند افکار و عقاید خویش را به گوش و نگاه دیگران برساند.

در واقع طرفداران هر یک از نامزدها با ایجاد وبلاگ یا سایت اینترنتی یک ستاد انتخاباتی مجازی برای کاندیدای مورد علاقه خود تاسیس می‌کنند که با کمترین هزینه می‌توانند بیشترین استفاده تبلیغاتی را از آن بگیرند.

این مساله نشان می‌دهد توسعه و رشد ارتباطات و بسط رسانه‌های گوناگون در جامعه تا چه اندازه می‌تواند ساختار سیاسی جامعه را تحت تاثیر خود قرار دهد و آن را دچار قبض‌‌و بسط کند. این فرصت رسانه‌ای علاوه بر این که می‌تواند میزان مشارکت شهروندان را در انتخابات بیشتر کند به برگزاری انتخاباتی دموکراتیک، عادلانه و آگاهانه نیز کمک می‌کند. در واقع رسانه نه فقط در فرم و اجرای باشکوه‌تر انتخابات موثر است، بلکه بستری را برای انتخابی آگاهانه و از روی شناخت برای مردم فراهم می‌کند و محتوای آن را نیز تحت‌ تاثیر خود قرار می‌دهد. از سوی دیگر، امکانات رسانه‌ای قابل دسترس موجب می‌شود شهروندان خود را رای‌دهنده‌‌های منفعل فرض نکنند، بلکه کنشگری فعال ببینند که می‌توانند حتی با فرستادن یک پیامک تبلیغاتی حضوری فعالانه و موثر در انتخابات داشته باشند. دهکده جهانی مک لوهان، این روزها در مناسبات رسانه‌ای مردم قابل ردیابی است و مصادیق تحقق آن قابل مشاهده است.

در میان رسانه، اما سینما و تلویزیون به دلیل امکانات و جذابیت‌های بصری بیش از دیگر رسانه‌ها مورد توجه افکار عمومی قرار دارند و بر آنها تاثیر می‌گذارند. نسبت میان این دو مدیوم با سیاست را می‌توان در ساخت فیلم‌های تبلیغاتی و مناظره‌های تلویزیونی درک کرد. سینما به دلیل جذابیت‌های هنری و بصری و تلویزیون به خاطر گستردگی و مخاطب‌پذیری بالا همواره مورد توجه سیاستمداران بویژه در هنگامه انتخابات بوده است.

شاید در اینجا باید بیشتر از تاثیر سیاست بر سینما سخن راند، چراکه به واسطه آن یک ژانر و مستند سینمایی به نام فیلم تبلیغاتی خلق شد که بیش از هر نوع مستند یا فیلم داستانی ممکن است مخاطب داشته باشد و البته آن را به لحاظ زمانی می‌توان فیلم کوتاه هم قلمداد کرد. مناظره‌های تلویزیونی کاندیداها نیز یکی از آیتم‌های جذاب و از پرطرفدارترین برنامه‌های گفتگومحور است که بخشی دیگر از نسبت رسانه و انتخابات را نمایندگی می‌کند.

فیلم و برنامه‌های تلویزیونی در میان رسانه‌های گوناگون، مدیوم‌هایی هستند که مشخصات یک کاندیدا را به شکل کامل‌تری در معرض معرفی مخاطبان و رای‌دهندگان قرار می‌دهند، یعنی صدا و تصویر همراه افکار و اندیشه و چگونگی بیان و ارائه آنها؛ البته امروز با امکانات رسانه‌ای جدید می‌توان بسیاری از این برنامه‌ها و کلیپ‌های انتخاباتی را از اینترنت دانلود کرد و حتی این رسانه‌های نوین فرصت را برای کاربران خود و طرفداران کاندیداها به وجود آورده‌اند که بتوانند با ساخت کلیپ و فیلم‌های کوتاه تبلیغاتی در استفاده از این نوع رسانه هم سهیم باشند.

نقش رسانه در انتخابات تنها در فرآیند برگزاری و چگونگی آن محدود نمی‌شود، بلکه بازتاب جهانی آن را نیز تسهیل می‌کند و تاثیر آن مدت‌ها پس از انتخابات نیز تداوم می‌یابد. در واقع رسانه‌ها در پوشش خبری، افزایش مشارکت مردمی، پویش سیاسی و نظارت بر سلامت انتخابات، حضوری موثر دارند و بخشی از واقعیت جهان رسانه‌ای شده معاصر را بازنمایی می‌کنند.

سیدرضا صائمی

 

دوشنبه هجدهم 3 1388
جام جم آنلاین: انتخابات مظهر و تجلی‌گاه اراده و آرای مردم در تعیین سرنوشت خود و اثرگذاری بر مجموعه سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی کلان جامعه است. این‌که هر کس در هر موقعیتی به عنوان عضوی از جامعه، خود را در تعیین سرنوشت ملی و ترسیم افق آینده کشور سهیم بداند نقطه عزیمت مناسبی به سوی تحقق مشارکت کامل سیاسی و اصلی‌ترین مولفه دموکراسی است.

در انتخابات، مردم با آرای خود فردی را که ارائه کننده برنامه مطلوب و مورد نظر آنهاست و توانایی اجرای آن را دارد برمی‌گزینند. یک انتخابگر واقعی کسی است که آگاهی‌های لازم را از گزینه مورد نظر خود داشته باشد.

گرچه آگاهی‌های افراد نسبی است، ولی برآیند آنها که آرای جمعی مردم را شکل می‌دهد معیاری دقیق و کامل است. مردم همواره در جامعه نقشی مهم و تعیین‌کننده دارند و اگر بخواهیم طرح یا فعالیتی را در کشور بدرستی سامان دهیم، بدون کشف و جلب رضایت مردم امکان‌پذیر نیست، خاصه در امر خطیری چون انتخابات که مردم رکن رکین و اساسی آن هستند.

در برخی کشورها مشارکت دادن مردم در فعالیت‌های اجتماعی با صرف هزینه‌های گزاف همراه است که بدون آن نمی‌توان مردم را پای صندوق‌های رای کشاند. در عصر حاضر این واقعیت در کنار فعالیت‌های وسیع و پرحجم رسانه‌های خصوصی و حزبی، به پیدایش پدیده‌ای موسوم به مدیاکراسی در غرب منجر شده که به وضوح بر ‌آلودگی کامل دموکراسی غربی به القائات رانتی و حزبی صحه می‌گذارد.

مدیاکراسی به معنی شکل‌دهی و جهت‌دهی افکار عمومی از طریق شبکه‌های تلویزیونی،‌ رادیویی و اینترنتی است که مکانیسم‌های مورد اعتنای علمی از جمله نظرسنجی‌ها را نیز به بازی می‌گیرد.

نمونه بارز چنین ترفند سیاسی را می‌توان در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در سال 2002 میلادی مشاهده کرد که طی آن یک راستگرای افراطی به دور دوم انتخابات راه یافت، اما بلافاصله با همدستی رسانه‌های اروپا، به واسطه ترس از گسترش گرایش دیگر ملل اروپا به نئونازیسم، فضایی ایجاد شد که مردم فرانسه بکلی فرد موصوف را از یاد بردند و مسیر انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه عوض شد.

رویه مذکور قطعا خلاف‌ مشی دموکراسی و نظام مبتنی بر اندیشه و آرای آزاد مردم است که در آن رسانه‌ها دور از هر قسم آلاینده‌های تبلیغی و شانتاژهای سیاسی باید صرفا زمینه مشارکت بالای ملی و ایجاد انگیزه انتخاب در آحاد مردم را فراهم کنند.

این را قطعا باید از زمره توفیقات سیاسی نظام ما و مجموعه کارگزاران آن دانست که با میانگین برگزاری سالی یک انتخابات طی 3 دهه، هرگز چنین حاشیه سیاسی‌ای نداشته که فرانسه به اصطلاح مهدآزادی با آن مواجه و به آن متهم بوده است، بلکه اراده و آرای مردمی در آن همواره با کمترین میزان اریب و به طرزی چشمگیر محقق شده است.

این اتفاق خجسته را ما یک‌بار دیگر در روزهای آینده تجربه می‌کنیم و ملت ما باز نشان خواهد داد که تحقیقا بلوغ فکری و سیاسی بی‌نظیری در نظام بین‌الملل دارد.

اما آنچه در این روزها کانون توجه همگان است، انجام وظیفه خطیری است که رسانه ملی در عرصه انتخابات پیش‌رو بر دوش دارد. فضای انتخابات در کشور ما قطعا بدون تحرک و جنبش رسانه ملی و برپاسازی یک موج فزاینده تبلیغی به اوج شور و بالندگی خود نمی‌رسد. صداوسیما در همه جنبه‌های مربوط به انتخابات نقشی انکارناپذیر دارد.

کمترین فعالیت و تحرک مورد انتظار از رسانه ملی این است که نظرها و نیازهای واقعی مردم را دسته‌بندی و منعکس کند تا هم مسوولان و کارگزاران از خواست عمومی مطلع شوند و سیاست‌های کشور را براساس آن تنظیم و اجرا کنند و هم مردم تعیین کنند که آرای آنها بدرستی و بی‌مضایقه منتقل می‌شود، ضمن آن‌که اساسا رسانه‌ها می‌توانند با فراهم آوردن زمینه‌های نقد و نظر، بدون رویکردهای جانبدارانه مردم را در تشخیص اصلح و انتخابشان یاری رسانند و با انتقال صحیح و به‌هنگام اطلاعات و انعکاس درست وقایع، پرده از تبلیغات کاذب فرو اندازند و عرصه سوءاستفاده را بر مغرضان تنگ کنند.

باید توجه داشت که انتخابات سرمایه‌گذاری عظیم و سپرده‌گذاری ملت برای اداره صحیح کشور و دستیابی به آینده‌ای روشن است و هر رایی که به صندوق ریخته می‌شود، در واقع کمک به فزونی این سرمایه‌گذاری ملی است. در چنین شرایطی وظیفه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان رسانه‌ای که از سوی حضرت امام خمینی (ره)‌ دانشگاه بزرگ اسلامی خوانده شده، کاملا روشن است.

حمیدرضا خزایی
قائم‌مقام اجرایی معاونت صدا

 

دوشنبه هجدهم 3 1388
X