دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 292782
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

جمعه بیست و دوم 3 1388
گزارش دریافتی ایرنا حاکی است دکتر محمود احمدی نژاد با کسب اکثریت آرا و با فاصله زیادی از میرحسین موسوی موفق به جلب آرا مثبت ملت ایران شده است .
بر اساس این گزارش دکتر احمدی نژاد در جامعه روستایی کشور بطور میانگین بیش از 75 درصد آرا را بخود اختصاص داده است .
حضور با کشوره و چشمگیر مردم ایران در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موجب شگفتی جهانیان و تحلیلگران شده است .
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 543909
جمعه بیست و دوم 3 1388
محمدی گلپایگانی:
ناطق نوری حکم ندارد
جام جم آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری در بازدید از ستاد انتخابات کشور موضوع صدور حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب برای علی‌اکبر ناطق نوری جهت استقرار در ستاد انتخابات کشور به عنوان بازرس رهبری در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد و گفت که این شایعه درست نیست.

 به گزارش خبرنگار جام‌جم آنلاین، محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری پس از بازدید از بخشهای مختلف ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران فرآیند برگزاری انتخابات را بسیار خوب دانست و گفت: در این دوره از انتخابات شاهد حضور پرشکوه مردم در انتخابات هستیم و برای اینکه فعالیت دوستانمان در ستاد انتخابات را مشاهده کنیم و به آنها خدا قوتی عرض کرده باشیم در هر دوره‌ای از برگزاری انتخابات در ستاد حاضر می‌شدیم.

 وی افزود: از خبرهایی که به اینجانب اطلاع داده‌اند می‌توان گفت که مشارکت بسیار بالا و فوق‌العاده بوده و مردم با عشق و علاقه در پای صندوق‌های رای حاضر شدند و قطعا فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه بسیار موثر بوده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: این طور که احساس می‌کنیم باز هم مدت زمان انتخابات تمدید شود چون بسیاری از مردم هنوز برای رای دادن مراجعه می‌کنند.

وی تاکید کرد: امروز یک روز تاریخی سرنوشت‌ساز برای ملت ایران است و به خواست خداوند کسانی که شرایط رای دادن را دارند و می‌توانند رای دهند از این فرصت استفاده کرده و در سرنوشت خودشان مشارکت کردند و به خواست خدا مسائل جاری انتخابات به نحو مطلوب در حال پیش رفتن است.

وی با بیان این که هیچ تنش و مشکل امنیتی در انتخابات وجود نداشته خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ مساله نگران‌کننده اتفاق نیفتاده است  و امیدواریم به همین روال به پیش برود و یک سندی برای ملت ایران از افتخارات در دنیا به ثبت برسد که بعد از گذشت 30 سال از انقلاب جمهوری اسلامی یک نظام مطلوب و موردنظر می‌باشد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص ایجاد برخی شبهه در انتخابات گفت: اصلا شبهه در انتخابات صحیح نیست.

وی در پاسخ به سوالی درباره مشکل کمبود تعرفه در برخی از شعب گفت: وقتی سطح مشارکت در انتخابات زیاد باشد طبیعی است که تعرفه کم بیاید اما انشاءالله هر که می‌خواهد مشارکت کند با تدبیر لازم در این خصوص مشکلات رفع خواهد شد.

 

جمعه بیست و دوم 3 1388
ادای احترام به شهدا
جام جم آنلاین: غرب تهران امروز مانند دیگر بخش های پایتخت در انتظار تولد سرآغازی برای سازندگی بیشتر ایران اسلامی است و صف های طولانی رای دهندگان شاهدی بر این انتظار شیرین است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، اگر چه بافت شهرسازی نسبتا جدید شمال غرب تهران و خیابان های وسیع آن باعث خلوتی معابر در روزهای تعطیل هفته است، تردد در خیابان های سعادت آباد، میدان کاج، سازمان آب، فلکه دوم صادقیه، بلوار دریا و خیابان آزادی نسبت به دیگر روزهای تعطیل کاملا مشهود است.

*
رای دهندگان در مسجد دانشگاه صنعتی شریف به محض ورود به حیاط مسجد و پیش از رفتن پای صندوق های اخذ رای، به زیارت قبور شهدای گمنام در این مسجد می رفتند.

*
روی در ورودی دانشگاه امام صادق(ع) تابلویی با این مضمون نصب شده است: " ورود فقط با حجاب کامل اسلامی" اما در روز انتخابات و به حرمت آرای مردم همیشه در صحنه، این دانشگاه پذیرای همه شهروندان از جمله خانم های بدون چادر بود.

*
در مسجد امام صادق (ع)‌ واقع در فلکه دوم صادقیه خانم مسنی که سواد خواندن و نوشتن نداشت، از خانم دیگری برای نوشتن برگه رای کمک گرفت. وقتی موافقت وی را جلب کرد، خطاب به او گفت: "بیا مادر! با خودکار خودم بنویس.
*کامیار، دانشجوی جوان 25 ساله در شعبه اخذ رای در مسجد حضرت رسول اکرم (ص) در سعادت آباد به خبرنگار ایرنا گفت: به مسئولان بگویید زمان تبلیغات انتخاباتی را طولانی تر کنند، چون خیلی خوش گذشت!

* صف های انتخابات شاید تنها صفی باشد که برخی از مردم از انتظار بیشتر در آن لذت می برند. اما چرا این گونه است؟ ربابه علی بیگی در مسجد دانشگاه صنعتی شریف گفت: ایستادن در این صف ها ، به مفهوم اعلام نظرات سیاسی ما است. پس هر چه بیشتر بایستیم، بهتر است.

*
در شعبه دیگر اخذ رای آزاده متوکلی، دانشجوی 22 ساله ساکن لندن که صبح امروز وارد تهران شد، گفت:‌ همه اشتیاق من برای ورود به تهران این بود که بتوانم در کنار هموطنان خود در انتخابات شرکت و نظر سیاسی خود برای تعیین دولت دهم را اعلام کنم.

*
شعبه اخذ رای دانشگاه امام صادق (ص) به گفته بسیاری از رای دهندگان، به علت وجود سایه درختان قدیمی مورد توجه قرار گرفته است و یکی از بازرسان حاضر در محل پیشنهاد می کند صندوق های اخذ رای را متناسب با فصلی از سال که در آن برگزار می شود در محل هایی که نیازهای چند ساعته و نیز آسایش مردم را تامین کند، قرار دهند.

*
در این میان، جوانی که مواد بازیافتی جمع آوری می کرد، کیسه و گاری دستی حاوی پلاستیک های دور ریز را به خبرنگار ایرنا سپرد و به منظور رای دادن وارد شعبه اخذ رای واقع در مسجد دانشگاه صنعتی شریف شد.

این پسر جوان پس از بازگشت در پاسخ به سوال خبرنگار ما، انتظار خود
از رییس جمهوری آینده را ساختن مدرسه برای فرزندان خانواده ای که او در آینده تشکیل می دهد، عنوان کرد
.

*
بانوی سالمندی در ازدحام جمعیت در ورودی مسجد حضرت رسول اکرم (ص) در میدان کاج خطاب به مردم گفت: "مواظب استخوان های پوسیده و پوک من باشید!"

وی که سعی داشت با تکیه بر عصا تعادل خود را حفظ کند، گفت: به خیال اینکه اول وقت خلوت است برای رای دادن آمدم که میان جمعیت گیر نیافتم چون با بیماری های پوکی شدید استخوان و آرتروز در صورت زمین خوردن معلوم نیست دیگر بتوانم هرگز راه بروم.

*
پیرمردی نیز با تکیه بر نوه جوان خود به شعبه اخذ رای واقع در مسجد امام صادق(ع) وارد شد و با رضایت مردم بدون انتظار در صف، رای خود را به صندوق انداخت.

وی که اهل شهر میانه و در تهران میهمان دختر خود است، گفت: در همه انتخابات بعد از انقلاب شرکت کرده ام. زمان رای گیری هرجا که باشم خودم را به یک صندوق رای می رسانم، فقط یک بار که در اتاق عمل بودم نتوانستم رای بدهم.

*
دختر دانشجویی نیز در صف انتظار با ماشین حساب و قلم و کاغذ در حال حل تمرین های درس آمار می باشد. پرسیدم نتیجه انتخابات چیست و او پاسخ داد: نتیجه هر چه باشد پیام آن را دوستان و دشمنان نظام همین امروز دریافت کردند

.

جمعه بیست و دوم 3 1388
محصولی در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
نتایج اولیه انتخابات هنگام اذان صبح
جام جم آنلاین: نتایج اولیه انتخابات هنگام اذان صبح وزیر کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد: تلاش ما این است تا اولین ساعتی که بتوان آماری درخصوص انتخابات ریاست جمهوری دهم ارائه کرد آن را ارائه کنیم و پیش‌بینی ما این است که از اوایل صبح و موقع نماز به‌تدریج نتایج اولیه انتخابات را به اطلاع برسانیم.

به گزارش خبرنگار جام‌جم آنلاین، صادق محصولی وزیر کشور دقایقی پیش در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور با گسترده خواندن حضور مردم در انتخابات اظهار داشت: ما در صدد هستیم تا اولین ساعتی که بتوان آمار قابل ارائه‌ای را اعلام کرد، این آمار را اعلام کرده و پیش‌بینی می‌شود بعد از نماز صبح بتدریج  بتوانیم نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کنیم.

وی افزود: به محض اتمام پایان رای‌گیری در شعب‌های اخذ رای دربهای شعب بسته می‌شود و با حضور مجریان و نمایندگان نامزدهای انتخابات کار شمارش آغاز و نتیجه صورت‌جلسه می‌شود و به شهرستان‌ها اعلام خواهد شد و سپس فرمانداری‌ها به ستاد انتخابات کشور نتایج را اعلام خواهند کرد.

وی درخصوص کاهش تعرفه‌ها در برخی از شعب اخذ رای گفت: کمبود تعرفه‌ها جبران شده و تمهیداتی فراهم شده تا همه افرادی که می‌خواهند رای دهند مشکلی در رای دادن نداشته باشند.


 

جمعه بیست و دوم 3 1388
X