دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 302602
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
خبرهای ویژه روزنامه ها
نگرانى موساد از راى احمدى نژاد
جام جم آنلاین: برخی روزنامه‌های صبح امروز خبرهایی ویژه‌ای را درج کرده‌اند از جمله کارناوال برج میلاد و آبروریزى کلیپ تبلیغاتى،ادب و کارآمدى از که آموختی؟از وزیر اسبق نفت! ،دیک چنی:باید بفهمیم مقابل ایران تنها مانده ایم،واکنش اوباما به شایعه حمله تل‌‌آویو به تهران،نگرانى موساد از راى احمدى نژاد و امید به حملات رقبا،ستاد کروبی در سراشیبی انشقاق،در کمیسیون اجتماعی مجلس چه می گذرد؟ و... که برخی از آنها در زیر می‌آید.

کیهان

کارناوال برج میلاد و آبروریزى کلیپ تبلیغاتى

استفاده از سرود گروهک فدائیان خلق در کلیپ تبلیغاتی ساخته شده برای نامزد  اصلاح طلبان که در همایش اخیر موج سومی ها! در سالن برج میلاد پخش شد، با اعتراض عناصر وابسته به این گروهک مارکسیستی ورشکسته مواجه شده است!

همایش مذکور چند هفته پیش با حضور خاتمی و موسوی برگزار شد و تلاش بر این بود که با ایجاد فضای احساسی، به هیجان لازم در میان افراد حاضر دامن زده شود تا احتمالا بعدها در فیلم های تبلیغاتی مورد بهره برداری قرار گیرد اما اکنون عناصر اپوزیسیون نزدیک به گروهک فدائیان خلق با انتشار نامه های اعتراضی در سایت های ضدانقلابی (نظیر اخبار روز) ستاد موسوی را متهم به دزدی و سوء استفاده از سرود موسوم به «آفتابکاران» کرده اند! صادرکنندگان این نامه با تخطئه انقلاب و دوران حاکمیت جمهوری اسلامی به ویژه در روزگار حضرت امام که موسوی نخست وزیر بود، به وی اعتراض کرده اند که با آن سوابق و با چه حقی در تبلیغات خود از سرود فدائیان خلق استفاده می کند؟!

البته به نظر می رسد شخص آقای موسوی با توجه به شلوغی فضای تبلیغات، شخصا در جریان تولید کلیپ هایی از این دست نباشد اما ضرورت دارد در درون ستاد خود بررسی کند که چه کسانی به گروهک ها و سرودهای تبلیغاتی آنها تا این حد شیفتگی دارند که حاضر می شوند تصاویری سیاه و منفی را با تصاویر آقای موسوی و سرود گروهکی ورشکسته مونتاژ کنند.

گفتنی است در همایش برج میلاد، برخی زنان بدحجاب به صورت مختلط با آقایان و با حالتی کارناوالی حضور داشتند.

ادب و کارآمدى از که آموختی؟از وزیر اسبق نفت!

وزیر اسبق نفت با حمله به دولت و متهم کردن آن به دروغگویی و بی اخلاقی گفت: دولت باید به مردم اعلام کند که ناکارآمد بوده است.
بیژن زنگنه وزیر کارگزارانی نفت در دولت 8 ساله خاتمی، به قلم نیوز (سایت رسمی ستاد موسوی) گفت: «ناکارآمدی از ویژگی های دولت است و دولت باید این را اعلام کند نه اینکه برای پوشاندن ضعف خود، شروع به دادن آمارهای دروغین کند.» وی اضافه کرد: «در دولتی که اخلاق جایی ندارد نمی توان انتظار داشت مسئولانش صادقانه به ناتوانی خود اعتراف و از مردم عذرخواهی کنند. دولتمردان با اشاعه این رفتار غیراخلاقی، دروغ را در سطح جامعه ترویج می کنند.»

گفتنی است بهزادیان رئیس ستاد انتخاباتی موسوی پریروز در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه «اغلب اعضای شورای مشاوران میرحسین موسوی از وزرا و یاران پیشین خاتمی بوده اند»، گفته بود: شما در این لیست می توانید افرادی مانند زنگنه یا محتشمی پور را ببینید.

جمع شدن محتشمی و زنگنه با هم در ستاد موسوی از آن جهت قابل تامل است که محتشمی (رئیس فراکسیون اصلاحات) 27مرداد سال 1380 به هنگام بررسی رای اعتماد مجلس به کابینه دوم خاتمی، مدیریت زنگنه بر وزارت نفت را پرتخلف و فاجعه خوانده بود. همچنین چند هفته پیش در جریان سفر موسوی به استان خوزستان، شماری از متخصصان صنعت نفت با صدور بیانیه ای، ضمن اعلام حمایت از نامزدی وی، به گزارش تخلفات گسترده در وزارت نفت دولت خاتمی پرداخته بودند. این بیانیه در سایت کلمه (وابسته به ستاد موسوی) برای ساعاتی منتشر شد اما سپس حذف گردید.

اغلب نمایندگان استان خوزستان در مجلس ششم، مخالفان جدی مدیریت زنگنه و تخلفات وی بودند. امضای قرارداد ننگین و خیانت آمیز کرسنت برای فروش 25ساله گاز به امارات با قیمت مفت، از شاهکارهای دوران مدیریت کارآمد! آقای زنگنه بود که پای دلالان بسیاری را هم در پرونده این تخلف باز کرد و...

آقای بیژن زنگنه به خاطر قصه پرغصه و پرماجرای تخلفات و سوء مدیریت های وزارت نفت حق دارد به جای عذرخواهی و شرمندگی، در پوشش ستاد موسوی، به دولتی که به جلوگیری از آن تخلفات اهتمام کرده، بتازد هرچند همراهی وی با ستاد نامزدی که مبارزه با فساد و ریخت و پاش و پایبندی به قانون را سرلوحه شعارهایش دارد، جای سؤال دارد. خوب است آقای موسوی در کنار شبهه افکنی غیرمنصفانه و تجاهل آمیز «300میلیارد دلار درآمد نفتی کجا رفته»- که معلوم است با مجوز مجلس برای عمران و آبادی و سرمایه گذاری در استان های مختلف هزینه شده- یکبار هم از مدیریت 8ساله وزارت نفت در دوران ریاست مافوق فعلی خود (خاتمی) بپرسد، از همان متخصصان نفتی حامی خود در خوزستان هم بپرسد، یا از آقای محتشمی. اما امان از آشفتگی ها و شلوغی های بازار انتخابات!

دیک چنی:باید بفهمیم مقابل ایران تنها مانده ایم

معاون تندرو و بد نام رئیس جمهور پیشین آمریکا در اعترافی تلخ گفت: آمریکا باید این را درک کند که در مبارزه و مقابله با ایران و برنامه هسته ای آن بدون متفق مانده است.

به گزارش ریانووستی دیک چنی افزود: مذاکرات با ایران برای توقف برنامه هسته ای این کشور، تنها گذران بیهوده زمان است. اروپایی ها ایران هسته ای را پذیرفته اند و سعی دارند آمریکا را از اقدامات نظامی دور نگه دارند.

چنی همچنین اعلام  کرد:گفت وگو با ایران، «توطئه ای عظیم» است که در آن هر یک از طرفین (1+5) اهداف خود را دنبال می کند و تنها آمریکا حقیقتاً سعی در متوقف کردن تهران دارد.

وی گفت اگر رژیم ایران به حتمی بودن حمله نظامی یقین نداشته باشد، مذاکرات با آنها محکوم به شکست خواهد بود. چنی تأیید می کند که بیشتر کشورها، از جمله فرانسه، آلمان و بریتانیا آماده همزیستی با ایران هسته ای هستند.

به عقیده معاون سابق رئیس جمهور آمریکا، تهدید واقعی حمله متقاعد کننده ترین استدلال و مؤثرتر از هر تحریمی خواهد بود و تنها استدلالی که امروز در ذخیره دولت اوباما وجود دارد، جنگ است.

گزافه گویی چنی درباره تأثیرگذاری حمله نظامی در حالی است که دولت بوش تا آخرین روز کاری خود تهدید ایران به حمله نظامی و اینکه همه گزینه ها روی میز است را در دستور کار داشت اما نهایتاً مطبوعات اروپایی و آمریکایی بوش را با این تحلیل بدرقه کردند که «کابوی تنها، از پا درآمد».

گفتنی است چنی عنصر پشت پرده جنگ افروزی ها و جنایت ها و عملیات تروریستی روزگار حکومت نومحافظه کاران بود اما سرانجام با شکست و خفت از معاونت ریاست جمهوری کنار رفت.

سخنان چنی با اظهارات جدید باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با مجله نیوزویک همراه شده که ضمن دنباله روی از مواضع بوش گفته است: «ما در مواجهه با برنامه هسته ای ایران گزینه نظامی را از روی میز برنداشته ایم. من به طور شفاف گفته ام که هیچ گزینه ای را زمانی که موضوع امنیت آمریکا در میان باشد، از روی میز حذف نمی کنم. ایران تهدیدی برای منطقه است. سیاست 30 سال گذشته در قبال ایران نتیجه ای به همراه نداشته و ما در حال تغییر آن هستیم. همین واقعیت که تلاش خود را کرده ایم، موجب تقویت موضع ما در بسیج بین المللی و منزوی کردن ایران خواهد شد»!

خانه تیمى به نام تحکیم به کام پدرخوانده ها!

نشست طیف افراطی و نفوذی در تحکیم، عملاً  به میتینگ شماری از پدرخوانده های این گروهک تبدیل شد. به گزارش خبرنامه امیرکبیر در این نشست کسانی چون ابراهیم یزدی، عزت سحابی، عماد باقی، حبیب پیمان،  رضا علیجانی، تقی رحمانی، هدی صابر، بابک احمدی، عیسی سحرخیز، محمد عطریانفر، هاشم صباغیان، محمد بسته نگار، هرمیداس باوند، عبدالله نوری، احمد زیدآبادی و... البته چند تن از دانشجویان! حضور داشتند. در این تجمع تیمی، پیام سروش هم قرائت شد. سروش اخیراً  از نامزدی کروبی حمایت کرد.

پیوند دفترتحکیم با عناصر افراطی و بعضاً وابسته به بیگانه باعث لطمه شدید به اعتبار این جریان دانشجویی  شده است که قبل از استحاله از سابقه خوبی برخوردار بود و به تدریج  این طیف  به پیاده نظام  عناصر امتیاز طلب و ساختارشکن تبدیل شدند که آخرین تحرک آنان، اعتراض رسوا به تشییع و تدفین شهدا در دانشگاه بود.

طیف افراطی تحکیم هفته گذشته برای حمایت از اعضای دستگیر شده خود، تجمعی را مقابل سالن غذاخوری دانشگاه امیرکبیر آن هم رأس ساعت 12! (ساعت مراجعه دانشجویان به غذاخوری) برگزار کردند که به شهادت عکس ها و تصاویر سایت خبرنامه امیرکبیر، کمتر از 50 نفر در آن تجمع شرکت کردند.

گفتنی است یک مقام قضایی فاش کرد از اعضای اصلی سایت خبرنامه امیرکبیر  که در بازداشت به سر می برند، اسنادی به دست آمده که نشان می دهد سایت خبرنامه امیرکبیر توسط سازمان منافقین اداره می شود. رابطه منافقین با این سایت که مدیریت خبرنامه را برعهده دارد شخصی بنام «رضا-ی» می باشد که نماینده سازمان منافقین در سوئد است.

نگرانى موساد از راى احمدى نژاد و امید به حملات رقبا

حملات تخریبی مدعیان اصلاح طلبی به مواضع شجاعانه و مقتدرانه رئیس جمهور در حوزه سیاست خارجه، باعث روحیه بخشی و ذوق زدگی سرویس جاسوسی موساد شده است.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست طی گزارشی به نقل از منابع موساد می نویسد: نتیجه بررسی ها و مطالعاتی که از داخل ایران می رسد، موید احتمال پیروزی احمدی نژاد در انتخابات آتی است اما در هفته های اخیر انتقاد به رویکرد تندروانه وی در سیاست خارجی به ویژه درباره اسرائیل و کشورهای عربی، از سوی رقیبان اصلاح طلب او افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

جروزالم پست همچنین با اشاره به ملاقات های پی درپی مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی، درباره تهدید نظامی علیه ایران می نویسد: با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در ایران، آمریکا و اسرائیل باید از اتخاذ هرگونه رویکرد تهدیدآمیز نظامی در قبال این کشور اجتناب کنند.

جروزالم پست در ادامه به نقل از منابع دیپلماتیک اسرائیل آثار سوء هرگونه تهدید نظامی در مقطع کنونی را چنین برمی شمارد: «منابع دیپلماتیک معتقدند که هرگونه حمله نظامی در برهه کنونی و در آستانه انتخابات آتی ریاست جمهوری صرفا به تقویت مواضع سیاسی احمدی نژاد در داخل ایران خواهد انجامید و از سوی دیگر تلاش دولت ایران را برای دستیابی بیشتر به تکنولوژی هسته ای  تسریع خواهد کرد.»

این روزنامه با اشاره به سیاست دولت اوباما می نویسد: «دولت اوباما برخلاف اینکه گفته است که می خواهد با ایران به طور مستقیم وارد گفت وگو شود اما انجام این گفت وگوها را به زمانی بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران موکول کرده است.»

جوانگرایى انتخاباتى به شیوه مشارکت و کارگزاران

شماری از فعالان سه حزب کارگزاران، مشارکت و سازمان مجاهدین برای حمایت از نامزد احزاب متبوع خود، به ترفند و پوشش «ادوار تحکیم» متوسل شدند. گفته می شود این رویکرد فریبکارانه به خاطر عدم نفوذ کلام احزاب مذکور در میان قشرهای دانشجو اتخاذ شده است.

در بیانیه صادره تحت عنوان «حمایت اعضای دوره های شورای مرکزی دفتر تحکیم از میرحسین موسوی (از ابتدای تاسیس در سال 58 تا سال 82)» این اسامی به چشم می خورد: هدایت آقایی، علی تاجرنیا، میثم سعیدی، داود سلیمانی، علی شکوری راد،  جهانبخش  خانجانی، رضا حجتی، علی باقری، سعید شیرکوند، ابراهیم شیخ، شمس الدین سیاسی راد، حسین بی غم، مجید فراهانی، سراج الدین میردامادی و میرفضل الله موسوی و جالب اینکه تحکیمی های بعد از سال 82 هیچ یک پای بیانیه صادره را امضا نکرده اند که از مقطوع النسل شدن احزاب مورد بحث در تحکیم از آن سال به بعد حکایت می کند. طی سال های اخیر، طیف گروهکی بر طیف وابسته به احزاب، در دفتر تحکیم غلبه کرده است.
در همین حال روزنامه اعتمادملی دیروز تیتر یک خود را به «حمایت ادوار تحکیم از کروبی» اختصاص داد و از قول زیدآبادی و مومنی حمایت این گروهک از دبیرکل اعتمادملی را اعلام کرد.

استفاده از عنوان «ادوار» به  ترفندی همیشگی برای افراطیون مدعی اصلاح طلبی تبدیل شده است و این طیف از عناوینی نظیر ادوار تحکیم، نمایندگان ادوار مجلس و... برای سوءاستفاده های سیاسی بهره  می گیرند حال آن که اعضای «ادواری ها» عملاً هیچ ربطی به دفتر تحکیم یا نمایندگی مجلس ندارند.

5/54 درصد، احمدى نژاد

نتایج تازه ترین نظرسنجی ها در 30 مرکز استان نشان می دهد دکتر احمدی نژاد همچنان بیش از 50 درصد آرا را به خود اختصاص داده و آرای دیگر نامزدها هم طی 3 هفته تقریبا هیچ رشدی نداشته است.

به گزارش الف، این نظرسنجی  که 20اردیبهشت و در میان 15هزار نفر انجام گرفته نشان می دهد 5/57درصد پرسش شوندگان حتما در انتخابات شرکت می کنند که به نسبت نظرسنجی 6 اردیبهشت 3 دهم درصد رشد داشته است.

همچنین در پاسخ به این پرسش که «به چه کسی رای خواهید داد» 5/54 درصد احمدی نژاد، 22درصد موسوی، 2/3درصد کروبی و 2 درصد هم رضایی را به عنوان نامزد خود معرفی کرده اند. این آمار در نظرسنجی 6 اردیبهشت چنین بوده است: احمدی نژاد 6/53درصد، موسوی 9/21درصد، کروبی 8/3درصد و رضایی 7/1درصد.

با مقایسه دو نظرسنجی معلوم می شود آرای احمدی نژاد 9/0درصد، موسوی 1/0و رضایی 3دهم درصد رشد داشته اما آرای کروبی 6/0درصد کاهش داشته است.

ایران

ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی از کودکی در مدارس

خبر اول این که 45/57 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی روز شنبه «ایران» معتقدند که برای رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی در کشور باید فرهنگ کتابخوانی از کودکی در مدارس ترویج شود. 40/23 درصد از مخاطبان نیز تأکید دارند که افزایش شمارگان کتاب و کاهش قیمت‌ها باعث رشد و توسعه کتابخوانی می‌شود. 57/9 درصد از خوانندگان هم بر این باور هستند که باید برای افزایش یارانه خرید کتاب تلاش صورت پذیرد. همچنین 57/9 درصد افراد نیز می‌گویند که برای رشد فرهنگ کتابخوانی باید بودجه احداث کتابخانه‌های عمومی افزایش یابد.

واکنش اوباما به شایعه حمله تل‌‌آویو به تهران

خبر دیگر این که باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا در واکنش به شایعات مطرح شده درباره اقدام نظامی احتمالی تل‌آویو علیه تهران گفته: من درباره این که هیچ گزینه‌ای را درباره ایران از روی میز برنخواهم داشت، بسیار شفاف بوده‌ام. وی تصریح کرده: ما می‌خواهیم به ایران فرصتی را پیشنهاد کنیم تا خود را با استانداردها و قوانین بین‌الملل تطبیق دهد.

اوباما افزوده: جمهوری اسلامی ایران قدرتی دارد که ویژگی اسلامی خود را حفظ کند و همزمان عضوی در جایگاه خوب جامعه بین‌الملل بوده و برای همسایگانش تهدید نباشد. ما در حال نزدیک شدن به آنها هستیم و تلاش می‌کنیم تا الگوی طی 30 سال گذشته را که در منطقه نتایجی نداشته است، تغییر دهیم. اوباما در پاسخ به این سؤال که آیا به عنوان یک همپیمان از اسرائیلی‌ها انتظار دارد که از این مسیر تبعیت کنند و دست به اقدام یکجانبه علیه ایران نزنند، گفته: من می‌توانم به عنوان یک همپیمان بحث‌هایی را با اسرائیل داشته باشم که رویکردی که ما اتخاذ می‌کنیم رویکردی است که باید به آن فرصت بدهیم و این رویکرد چشم‌انداز امنیت را پیشنهاد می‌کند، نه تنها برای امریکا بلکه برای اسرائیل که بر گزینه‌های دیگر برتری دارد.

توهین دوباره به احمدی نژاد

 شنیدیم که معاون عربی – آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات در مصاحبه بایک سایت دوم خردادی گفته: آقاى هاشمى با آقاى احمدى‌نژاد خیلى تفاوت دارد و اصلاً قابل مقایسه نیستند و دولت آقاى هاشمى هم با دولت آقاى احمدى‌نژاد خیلى متفاوت است اما سیاست خارجى آقاى هاشمى، ‌سیاست خارجى موفقى نبود. محمد صدر گفته: عملکرد آقاى احمدى‌نژاد نه تنها انقلابى نیست، ‌بلکه به ضرر انقلاب است. یعنى نتیجه عملکردش این مى‌شود که انقلاب اسلامى را که امام رهبرش بود و از زیر سلطه محمد‌رضا شاه و حاکمیت امریکا خارج کرد، زیر سؤال ببرد. بنابراین باید مواظب باشیم که اسیر این اصطلاحات نشویم.

وی در مقایسه احمدی‌نژاد و موسوی نیز گفته: موسوی اصلاً قابل مقایسه با آقای احمدی‌نژاد نیست. آقای احمدی‌نژاد نه شخصیت فرهنگی است و نه شخصیت سیاسی، یک شخصیت اجرایی است. حامی موسوی در ادامه این اظهارات توهین‌آمیز افزوده: متأسفانه کارهایی که آقای احمدی‌نژاد در سیاست خارجی انجام داده هیچ کدام مصداق جرأت نبود، بی‌باکی بود و با عقل نیزهمراه نبوده است.

ابطحی: انتقاد اصولگرایان از احمدی‌نژاد صوری است

با خبر شدیم که مشاور کروبی در وبلاگش گفته به دیدن خاتمی پس از سفر به عربستان رفتم. کمی هم با آقای خاتمی در مورد انتخابات و شرایط فعلی حرف زدیم. موقع بیرون آمدن از دفتر آقای خاتمی، با گروهی از دختران با بازوبند و مانتوی سبز برخورد کردم. طبق عادت اصرار داشتند که از آقای کروبی بخواهیم که منصرف شود. با این که آقای کروبی قبل از آقای موسوی کاندیدا شده بود، نمی‌دانم چرا سؤال به صورت معکوس مطرح نمی‌شود.

محمدعلی ابطحی در ادامه آورده: اصولگرایان عملاً با معرفی نکردن کاندیدا پشت سر احمدی‌نژاد قرار گرفته‌اند تا مبادا کروبی یا میرحسین رأی بیاورند. ولی تاریخ فراموش نمی‌کند که انتقاد اصولگرایان از احمدی‌نژاد صوری بوده و آنها هم‌پرونده آقای احمدی‌نژاد تلقی می‌شوند.

ستاد کروبی در سراشیبی انشقاق

دست آخر این که یک عضو هیأت مؤسس حزب اعتماد ملی به همراه دیگر عضو فعال این حزب از حلقه یاران شیخ اصلاحات کناره‌گیری کردند. رضا حجتی و مهدی مؤمنی که از اعضای اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت محسوب می‌شوند با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از کاندیداتوری میرحسین موسوی اعلام نمودند. حجتی که در حال حاضر عضو هیأت مؤسس حزب اعتماد ملی می باشد، گفته اخیراً از عضویت در این حزب کناره‌گیری نموده و علاقه‌ای به فعالیت در ستاد کروبی ندارد.

قدس

در کمیسیون اجتماعی مجلس چه می گذرد؟

برخی شنیده ها از ادامه اعتراضها به عملکرد رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و پیگیریهای کمیسیون اصل 90 در خصوص انجام برخی سفرها و خریدها خبر می دهند.

با وجود اینکه سلیمان جعفرزاده (رئیس کمیسیون اجتماعی) پیش از این اعلام کرده بود هزینه خرید صندلیهای گران قیمت از سوی اعضای کمیسیون پرداخت شده است، اما برخی نمایندگان گفته اند، هیچ هزینه ای برای خرید بیش از 20 صندلی جدید از آنها دریافت نشده است.

این در حالی است که به تازگی سه نماینده نیز از این کمیسیون جدا شده اند و به کمیسیونهای دیگر رفته اند.

گفته می شود یکی دو نماینده دیگر هم تصمیم دارند از این کمیسیون جدا شوند.

برخی منابع آگاه نیز از همکاری رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با برخی شرکتهای تجاری عضو وزارت رفاه (شستا) خبر می دهند.

اعلمی: فقط وب سایت

ایرنا- اکبر اعلمی، داوطلب انتخابات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تاکنون به ایجاد ستاد انتخاباتی اقدام نکرده ام و فقط با وب سایت، دیدگاههای خود را اعلام می کنم.
اکبراعلمی افزود: خداوند تنها مرجع صالح برای تعیین صلاحیت افراد است.

انتقاد مهاجرانی از حامیان کروبی

عطاءا...مهاجرانی طی مطلبی نسبت به تخریب موسوی توسط حامیان کروبی انتقاد کرد.

وزارت ارشاد: «شنیده ها» مصداق نشر اکاذیب است

ایرنا- علی رضا ملکیان معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: این روزها در معدودی از رسانه ها مطالبی در قالب «شنیده ها» و «گفته ها» و براساس ظن و گمان منتشر می شود که در شأن و منزلت یک رسانه نیست و از مصادیق نشر اکاذیب است.

موسوی و طعم چای داخلی

ایرنا- «میرحسین موسوی» نامزد داوطلبی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح یکشنبه در سفر خود به استان گیلان با برخی از چایکاران منطقه لاکان دیدار کرد و به بیان خاطره ای از دوران جوانی خود پرداخت و گفت: طعم چای داخلی را همواره بخاطر دارد.

جاسبی: آرام آرام باید جای خود را به جوانان بدهیم

مهر- جاسبی رئیس دانشگاه آزاد شنبه شب در مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران و مسابقات روباتیک جشنواره جوان خوارزمی در دانشگاه آزاد گفت: باید آرام آرام جای خود را به جوانان بدهیم.

جمهوری اسلامی

خاموشی و قطع مکرر و نوسانات برق در اهواز

خاموشی و قطع مکرر و نوسانات برق در اهواز و برخی از شهرهای خوزستان قبل از آنکه فصل گرما فرا برسد موجب ناراحتی مردم شده است. این خاموشی ها از قبل به اطلاع مردم نمی رسد. مشکل خاموشی ها همراه با کیفیت نامناسب آب آشامیدنی این سختی ها را مضاعف کرده است . مهاجرت نیروهای توانمند علمی و دانشگاهی به سوی شهرهای برخوردار کشور نتیجه سومدیریت ها و مشکلات رفاهی در این استان است.

ادعاهای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه مواضع ماجراجویانه مقامات این رژیم مدعی شد که همه گزینه ها در تقابل با ایران در دستور کار است . ایهود باراک در ادامه برخلاف واقعیتها گفت : بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با شروع روندی از مذاکرات که به تشکیل دولت فلسطینی خواهد انجامید موافق است . وی همچنین از احتمال برقراری دور جدیدی از مذاکرات رژیم اسرائیل با سوریه و برخی دیگر کشورها خبر داد. نتانیاهو روز یکشنبه به واشنگتن سفر کرده و فردا با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا دیدار خواهد کرد. مقامات صهیونیستی موضوع ایران و همچنین روند سازش را در دستور کار سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا اعلام کرده اند.


دوشنبه بیست و هشتم 2 1388
X