دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 302625
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، کودکان و نوجوانان همراه و همگام با والدین خود روز یکشنبه در مراسم اولین سخنرانی عمومی احمدی نژاد پس از انتخاب دوباره اش به ریاست جمهوری ایران در میدان ولی عصر تهران حضور یافتند.
در جای جای جمعیت مردمی، می شد کودکان را دید که با تکان دادن پرچم ایران، بازوان و پیشانی های خود را با این پرچم سه رنگ، مزین کرده اند و هم صدا با بزرگسالان، شعارهایی در حمایت از دولت منتخب دهم سر می دادند.
بعضی از والدین، همزمان کودکی را در آغوش گرفته و دست کودک دیگرانشان را گرفته بودند و به سخنان رییس جمهوری گوش می کردند و برخی کودکان نیز برشانه های پدرانشان نشسته و پرچم تکان می دادند.
این دنیای کودکانه و در عین حال روشن، خالی از تنقلات و خوراکی های گوناگون و اسباب بازی نبود.
کودکان و نوجوانان حاضر در جمعیت، لحظاتی چند با خبرنگار ایرنا از انگیزه های خود برای حضور در این مراسم گفتند که بسیاری از این گفته ها در عین صداقت، تامل برانگیز است.
مهدی 12 ساله، اولین بهانه حضور خود را دوست داشتن احمدی نژاد عنوان کرد و گفت: طرفدار احمدی نژاد هستم و آمده ام تا جمعیت، زیاد شود.
کیانوش 13 ساله هم با بیان کودکانه اش گفت: آمدیم تا سخنان دکتر را بشنویم، ایشان را ببینیم و از صحبت هایشان نصیحت بگیریم.
ریحانه 12 ساله درباره انگیزه خود از حضور در مراسم با جمله ای کوتاه و پرمغز، توضیح داد: برای اینکه نشان بدهم که ایرانیان، متحد هستند.
محمد صادق 10 ساله که به همراه والدین و برادر چهارساله اش محمد حسین در مراسم حاضر شده بود با صحبت هایش، سادگی دنیای کودکانه اش را به تمامی به تصویر کشید.
او گفت: آمده ام برای احمدی نژاد ، شعار بدهم تا رای بیاورد و دوست دارم آقای احمدی نژاد، وزیرکشور بشود و انرژی هسته ای را بالاتر ببرد.
محمد مهدی 10 ساله هم گفت: آمدیم تا صحبت رییس جمهور را بشنویم و حضور خودمان را نشان بدهیم.
پاسخ دادن به سوال من در رابطه با چرایی حضور، برای مهدی 6 ساله کمی مشکل بود اما نهایتا شنیدم که برای شعار دادن و تکان دادن پرچم برای آقای احمدی نژاد به مراسم آمده است.
نگار 7 ساله، انگیزه خود از حضور در سخنرانی را دفاع از احمدی نژاد عنوان کرد اما سارا خواهر 10 ساله اش ضمن ابراز احساسات نسبت به رییس جمهوری منتخب گفت: آمده بودم تا احمدی نژاد را از نزدیک ببینم ولی متاسفانه نشد و می خواهم به او بگویم، دوستش دارم، ازش دفاع می کنم و دوست دارم تمام سال ها حکومت کند.
روح الله 14 ساله هم گفت: به خاطر این آمده ام که به همه آدم ها بگویم با برای اینکه ایران، آباد شود همه کار انجام می دهیم.
وقتی از مبینا 5 ساله در مورد علت آمدنش به مراسم را پرسیدم خیلی ساده و صمیمی پاسخ داد: « با مامان و بابا آمده ام» و دیگر هیچ نگفت، اما خواهر 12 ساله اش، محدثه توضیح داد: آمدم سخنرانی رییس جمهور را گوش کنم، او الان دارد به شایعات پاسخ می دهد و ما می خواهیم با گوش کردن به صحبتهایش، شکمان برطرف شود.
با شنیدن سخنان حسین 14 ساله، بی اختیار به یاد "حسین فهمیده" می افتم و مطمئن می شوم، هنوز حسین فهمیده ها در خاک پاک ایران پرورش می یابند و پرورش خواهند یافت.
حسین گفت: به علت اینکه به آمریکا و اسرائیل ثابت کنم که اگر لازم باشد حتی ما کودکان و نوجوانان هم برای کشورمان می جنگیم و به آقای احمدی نژاد هم علاقه زیادی دارم.
لازم به ذکر است ایرنا، با رعایت امانتداری، عین سخنان کودکان و نوجوانان را بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در متن آورده است.

منبع : خبرگزاری ایرنا

 

 


يکشنبه بیست و چهارم 3 1388
X